В Україні будуть виплачувати компенсації за побічні дії після вакцинації від коронавірусу
Кабінет міністрів встановив компенсацію в разі смерті або інвалідності після вакцинації від Covid-19.
Згідно з документом, якщо людина помре через вакцинацію від коронавірусу, то членам її родини, батькам чи утриманцям заплатять понад 1,7 мільйона гривень.
Також, внаслідок отримання інвалідності І групи виплачується 908 тис. грн, за II групу - 794,5 тис. грн, за III групу - 681 тис. грн.
Водночас зазначається, що зв’язок вакцинації з інвалідністю або смертю буде встановлювати спеціальне імунологічне розслідування.
Створення фонду компенсацій
В Україні створюють спеціальний фонд для компенсацій побічних наслідків після щеплення ковід-вакциною.
Йдеться про випадки, коли вакцинація призвела до інвалідності або смерті. Експерти збирають інформацію про будь-які побічні дії вакцини.
У Міністерстві охорони здоров'я переконують, що жодних тяжких побічних дій не зафіксовано. Створення такого фонду – це вимога міжнародного проекту Covax, від якого Україна отримає 8 млн доз безкоштовних вакцин від коронавірусу.
Виробники вакцин вважають, що відповідальність за ймовірні небажані наслідки мають взяти на себе саме держави, бо вакцини, які ВООЗ рекомендувала для екстреного застосування створювалися в короткі терміни та не встигли пройти тривалі клінічні дослідження.
Заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Іващенко пояснив механізм виплати компенсацій у разі виникнення небажаних наслідків після вакцинації.
Спеціально створена комісія буде проводити розслідування щодо встановлення причинно-наслідкових зв’язків між вакцинацією та погіршенням здоров’я чи смертю.
У разі підтвердження негативного впливу препарату, людині чи її рідним буде нарахована компенсаційна виплата.
Чекаємо на Вас в Telegram та Viber!
Проблеми з вакцинацією в Україні
Україна зіткнулася з проблемою нестачі вакцини від коронавірусу. Через це в Раді неодноразово збирали підписи за відставку міністра Степанова, з вини якого, нібито, зірвана вакцинація в країні.
Народний депутат України від «ОПЗЖ» Микола Скорик заявив, що відмовився ставити свій підпис під таким листом, оскільки в інших країнах питанням закупки вакцини займалися не міністри охорони здоров’я, а президенти чи прем’єр-міністри.
Збір підписів за відставку Степанова депутат назвав певною політичною технологією, оскільки «хтось має бути винним у проблемі».
Микола Скорик в ефірі телеканалу «НАШ» наголосив, що не є таємницею, що в лікарнях медичним працівникам неохоче дозволяють ставити діагноз коронавірус, оскільки в разі смерті, родичі матимуть можливість претендувати на 1,5 млн компенсації.
Депутат відмовився назвати конкретні медичні заклади, але запевнив, що така практика в Україні досить поширена.
Також депутат навів приклад, що в Україні є справи, коли родичі померлих медпрацівників судяться з державою за грошові компенсації. Держава доводить, що постраждалі заразилися коронавірусом не на робочому місці, а вдома, тому не можуть претендувати на відповідні виплати.
Раніше сайт новин MY.UA повідомляв свіжу коронавірусну статистику станом на 24 квітня.
Міністр Степанов пообіцяв, що всі постраждалі внаслідок вакцинації проти коронавірусу отримають компенсації. Більше актуальних новин дізнавайтеся на порталі MY.UA.
Читайте нас також в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard