Творець компанії Hacken Дмитро Будорін розповів про майбутнє біткоїна та кіберпезпеку в Україні
Гостем нового випуску «Великої риби» з Олександром Колбом став Дмитро Будорін – «король» білих хакерів.
Засновник компанії Hacken Дмитро Будорін розповів, що його бізнес складається з «мрій людей». Компанія Hacken займається тим, що перевіряє біржі криптовалют та дає аудиторський висновок, займається білим хакінгом.
Різні криптовалюти зараз дуже популярні і ті, хто планують вкласти гроші в ту чи іншу біржу, можуть звернутися до Hacken та отримати висновок варто це робити чи ні.
В компанії працює 30 працівників. З них 15 ходять до офісу. Близько 12 хакерів виконують роботу – роблять тести, виконують контракти.
Команда Bug Bounty, котрі знаходять різні помилки, що стосуються вразливостей та експлойтів, налічує понад 5 тисяч осіб.
Компанія Hacken планує стати найбільшою CyberSecurity компанією в Україні.
Прогнози Будоріна стосовно майбутнього біткоїна
Дмитро Будорін розповів, що існує патерн, який повторюється кожен цикл та ще жодного разу не збивався. Він повторювався вже 4 рази.
Мова йде про патерн халвінга біткоїна. Експерт пояснив, що халвінг – це зменшення вдвоє винагороди майнерам. Відповідно зменшується швидкість щоденного майнінга біткоїна.
Тобто за оцінками Будоріна, пропозиція біткоїна все менша, менша і менша. На даному етапі біткоїн в день втрачається більше, ніж майниться. Тому відбувається різкий скачок. Це відбувалося в 2013 році, в 2017 році, тепер в 2021 році.
За прогнозами Дмитра більш-менш стабільна ситуація буде протягом 2023 – 2024 років, а потім буде знову скачок вгору.
Зараз експерти не знають до якої позначки «долетить» біткоїн – 100, 200, 500 тисяч доларів.
Дмитро Будорін вважає, що біткоїн досягне позначки 100 тисяч доларів точно і триватиме ріст протягом 2021 року.
Кібербезпека в Україні
В Україні кібербезпека розвинута дуже погано. Дмитро Будорін вважає, що головною причиною цьому є те, що ті, хто відповідальні за це на державному рівні «займаються не тими речами, якими треба займатися».
В Україні відсутня рухома сила, яка б формувала ринок. Спеціаліст має на увазі відсутність законодавчої бази, «правил гри», державних замовлень.
Власники компаній замовляють послуги з кібербезпеки, якщо цього вимагає законодавство (наприклад, в США можна отримати досить великий штраф за відсутність кібербезпеки), якщо їх «хакнули» чи атакують конкуренти, якщо компанія недоотримує прибуток через неконкурентне позиціонування на ринку.
Тому клієнти в Україні ще не готові до співпраці з компаніями по кібербезпеці. В Україні нижчі чеки, ніж у світі.
Компанія Hacken більшість клієнтів обслуговує не в Україні. Компанія будувала свій бренд 3 роки. Зараз в Hacken багато задоволених клієнтів, які рекомендують послуги іншим. До компанії Дмитра Будоріна навіть стоїть черга з клієнтів, оскільки бажаючих співпрацювати досить багато.
Канал "Велика риба" розповідає про успішних українських IT-підприємців, котрі завдяки своїй працелюбності та розуму досягли успіхів у бізнесі.
Більше цікавих інтерв'ю з різними гостями дивіться на YouTube каналі "Велика риба".