Парламентська група "Вільних демократів" переконана, що Україна може стати важливою частиною ланцюга постачання водню для задоволення потреб ЄС.
"Німеччина і Європа зацікавлені у політичній стабілізації України й підтримці її економічного розвитку. Тож включення країни в європейські плани щодо водню досить прогресивне з точки зору кліматичної політики, а також геополітично розумне", - цитує Handelsblatt слова заступника голови парламентської групи "Вільних демократів" Міхаеля Тойрера.
"Водночас, ми можемо вивести Німеччину глухого кута, в який нас завели невдалі дії федерального уряду, пов'язані з "Північним потоком-2"", - додав німецький політик.
Ідея допомогти Україні запустити виробництво водню в якості палива не нова. Німецький уряд також просуває цей підхід в рамках енергетичного партнерства з Києвом. Однак, проекти цієї ініціативи досі на дуже ранній стадії. Втім, "Вільні демократи" переконані, що федеральний уряд Німеччини не використовує значну частину потенціалу цієї співпраці. В Україні є хороші умови для виробництва електроенергії за допомогою відновлювальних джерел. А це головна умова для виробництва "зеленого" водню. На додачу, наявна українська газотранспортна система, через яку Росія експортує газ в ЄС, може бути використана для транспортування цього українського водню в Європу.
Handelsblatt пише, що український уряд, схоже, усвідомлює такі можливості. Київ ставить за мету у свій час почати експортувати водень через свою ГТС замість російського газу. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав виробництво такого зеленого палива пріоритетом на рівні з діджиталізацією української економіки. Він погоджується, що водень може стати важливою промисловістю для України. Однак, проблема в тому, що активна політика дестабілізації з боку Росії за багато років ослабила Україну.
Вас також можуть зацікавити новини:
- МЗС Франції не може знайти спільної мови з Німеччиною щодо "Північного потоку-2"
- У Німеччині закликають зупинити "Північний потік-2" через Україну
- Росія продовжує будівництво "Північного потоку-2" у водах Данії
- Atlantic Council: Що буде, якщо "Північний потік-2" в обхід України добудують?
Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ
Переклад: Лесь Димань