Президент США Джо Байден і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг у понеділок, 10 травня, візьмуть участь у саміті "Бухарестської дев'ятки" на рівні глав держав.
Про це повідомило польське видання Bankier.pl із посиланням на заяву глави Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Павела Солоха.
"Президент Польщі Анджей Дуда і президент Румунії Клаус Йоханніс направили запрошення як генеральному секретарю НАТО, так і президенту США. Вони обидва підтвердили свою участь, а тому сьогодні після полудня у зустрічі візьмуть участь генсек НАТО Йенс Столтенберг, президент США Джо Байден, а також держсекретар США Ентоні Блінкен", - сказав Солох на брифінгу для ЗМІ.
За словами Солоха, зустріч глав держав буде присвячена насамперед питанням безпеки.
"Цей формат, разом із формуванням позицій країн сходу Європи в рамках ЄС і НАТО, допоможе побудувати трансатлантичні контакти", - додав він.
Солох уточнив, що в комюніке після засідання Бухарестської дев’ятки вони, з-поміж іншого, згадають безпеку у басейні Чорного моря та ситуацію в Україні.
"Українське питання обов’язково якимось чином буде відображено", – відповів він.
Участь України у саміті НАТО в червні
- Раніше у соцмережах з'явилася інформація, що офіційних представників України нібито не запросили для участі у цьогорічному саміті Альянсу, який відбудеться у Брюсселі 14 червня.
- У коментарі УНІАН офіційний представник Альянсу зі штаб-квартири НАТО у Брюсселі повідомив, що порядок денний і формат саміту буде оприлюднений ближче до 14 червня, дня проведення заходу. За його словами, в основі порядку денного цьогорічного саміту Альянсу буде стратегія "НАТО-2030".
- У прес-службі Офісу президента України, посилаючись на заяву керівника ОП Андрія Єрмака, повідомили УНІАН, що наразі немає підтвердження участі глави держави Володимира Зеленського в саміті НАТО.
Стратегія НАТО-2030: що відомо
8 червня 2020 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав старт огляду стратегії "НАТО-2030".
21 жовтня Столтенберг заявив, що Альянс проконсультується з Україною та Грузією стосовно формування бачення стратегії "НАТО-2030".
Експертна група з розроблення стратегії "НАТО-2030" рекомендує зміцнити відносини з Україною. Генсек Альянсу наголосив, що продовжить консультації з приводу стратегії "НАТО-2030", а потім підготує рекомендації для лідерів країн-членів НАТО.
У квітні 2021 року Столтенберг заявив, що саміт НАТО стане унікальною можливістю зміцнити Альянс як незмінне втілення зв’язку між Європою і Північною Америкою. "Ми будемо ухвалювати рішення щодо нашого змістовного і далекоглядного порядку денного "НАТО-2030", покликаного забезпечити відповіді на виклики як сьогодення, так і завтрашнього дня: агресивні дії Росії, загрозу тероризму, кібератаки, нові і проривні технології, вплив зміни клімату на безпеку і піднесення Китаю", - сказав Столтенберг.
Президент Володимир Зеленський висловлював сподівання, що учасники саміту НАТО нададуть "сигнал" щодо надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Богдан Слуцький