ДФС розслідує дев'ять кримінальних проваджень за результатами обшуків у КМДА
ДФС розслідує дев'ять кримінальних проваджень за результатами обшуків у КМДА

ДФС розслідує дев'ять кримінальних проваджень за результатами обшуків у КМДА

Голова ДФС Вадим Мельник

Державна фіскальна служба розслідує дев'ять кримінальних проваджень за результатами обшуків в Київській міській держадміністрації. Мова йде про ухилення від сплати податків (стаття 212 КК України), зловживання службовим становищем (стаття 364 КК України) та розкрадання державного майна і коштів (стаття 191 КК України),  - про це повідомив Голова ДФС Вадим Мельник на прес-брифінгу, що відбувся сьогодні, 28 травня, в приміщенні ДФС

У провадженнях фігурують комунальні підприємства та суб’єкти господарювання, яким виділялися кошти з місцевого бюджету м. Києва для проведення робіт та здійснення закупівель, в тому числі виконавчий орган Київської міської ради (КМДА), АТ "Київметробуд", ПП "Київшляхбуд", ТОВ "Укртрансміст" та інші субпідрядні СГД, які задіяні в ланцюгах виконання робіт чи проведення закупівель, деякі з яких мають ознаки фіктивності.

Суми збитків, які попередньо встановлені в ході слідства, завдані бюджету м. Києва шляхом розкрадання коштів, чи державі шляхом ухилення від сплати податків, наступні: "Київський метрополітен" - 9 млн грн., "Київміськсвітло" - 12 млн грн., "Київзеленбуд" - 40 млн грн., "Київавтошляхміст" - 30 млн грн., "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" - 9 млн грн., "Київпастранс" - 40 млн грн. та "Київавтодор" - 18,6 млн грн.

У період з 11 по 27 травня проведено 40 обшуків, проводяться допити посадовців та службовців комунальних і комерційних підприємств, огляди податкових та фактичних адрес підприємств, а також земельних ділянок і об’єктів що фігурують у кримінальних провадженнях. Про підозру на цей час повідомлено 4 особам.

Голова ДФС Вадим Мельник розповів про способи вчинення згаданих злочинів на декількох прикладах.

"Так наприклад, при реконструкції парків сума збитків, а саме несплата податків одним із підрядників склала понад 30 млн гривень. Використовуючи схему скруток, у підприємства, яке нібито виконувало реконструкцію, були відсутні працівники та відсутня виробнича та технічна можливість здійснювати реконструкцію 5 київських парків. Субпідрядники також не залучались. Вказане підприємство отримало коштів у сумі 180 млн грн.

Також встановлено, що одне із товариств, ухиляючись від сплати податків, завдало збитків на суму 18,6 млн грн. Через це підприємство відбувалося придбання будівельних матеріалів, хоча сама фірма такі ТМЦ не поставляє, тут також використовувалась схема скрутки ПДВ. Вказане підприємство отримало понад 100 млн грн.

В іншому випадку, один із субпідрядників "Київпастрансу" отримав коштів на суму 35,5 млн грн. І вказане підприємство виконувало роботи по реконструкції трамвайних колій, де засновником є особа, яка перебуває на обліку у психіатричному закладі. Ця субпідрядна організація не мала ані активів, ані працівників ",- зазначив голова ДФС Вадим Мельник.

Наразі слідчі та процесуальні дії тривають.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Іван Бойко

Теги за темою
ДФС
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader