Німецька делегація поїхала до США для обговорення "Північного потоку-2"
Німецька делегація поїхала до США для обговорення "Північного потоку-2"

Німецька делегація поїхала до США для обговорення "Північного потоку-2"

Представники Німеччини обговорять "Північний потік-2" \ фото REUTERS

Високопоставлені представники Німеччини вирушили до Вашингтона для обговорення з американськими чиновниками будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

До складу делегації увійшли радники канцлера Німеччини Ян Хеккер і Ларс-Хендрік Реллер.

Як повідомляє kommersant, німецька делегація у Вашингтоні зустрінеться з радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном і торговим представником США Кетрін Тай, передає Bloomberg з посиланням на медіагрупу Funke.

Ситуація навколо "Північного потоку-2"

Проектом "Північний потік-2 " (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром".

Газопровід "Північний потік-2" побудований вже більш ніж на 90%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року.

США ввели проти "Північного потоку-2" низку санкцій і неодноразово закликали європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з будівництва газопроводу.

7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд з підтримки добудови "Північного потоку-2".

6 лютого компанія Nord Stream 2 AG заявила про продовження робіт з прокладання труб для газопроводу.

14 березня віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що Європі не потрібен газопровід "Північний потік-2". Незважаючи на це, Німеччина продовжує наполягати на завершенні проекту.

19 березня держсекретар США Ентоні Блінкен закликав компанії-учасниці будівництва "Північного потоку-2" негайно припинити роботи з прокладання труб і пригрозив введенням нових санкцій.

Президент України Володимир Зеленський назвав російський газопровід "Північний потік-2" пасткою для країн всієї Європи.

20 квітня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Україна повинна залишатися транзитною країною російського газу в Європу, незважаючи на рішення Німеччини завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". Після цього президент США Джо Байден назвав введення нових санкцій проти "Північного потоку-2" контрпродуктивними. США відмовилися вводити обмеження проти оператора газопроводу Nord Stream 2 AG. Замість цього Вашингтон ввів санкції проти 13 судів, які працюють над завершенням проекту.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Ірина Погоріла

Теги за темою
США Німеччина Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader