Vodafone, ДТЕК та Ericsson анонсують старт проєкту Smart Factory на базі 5G
Vodafone, ДТЕК та Ericsson анонсують старт проєкту Smart Factory на базі 5G

Vodafone, ДТЕК та Ericsson анонсують старт проєкту Smart Factory на базі 5G

false

Vodafone Україна спільно з ДТЕК  та Ericsson оголосили про старт проекту Smart Factory 5G на машинобудівному заводі «Корум Світло шахтаря» у Харкові, який виробляє гірничошахтне обладнання. В рамках проекту компанії починають розбудову приватної технологічної мережі (Private Network) зв’язку 5G, в яку будуть інтегровані мобільні пристрої, виробниче обладнання, різноманітні керуючі пристрої та системи віддаленого та автоматизованого управління.

Технологічна 5G-мережа Ericsson дасть можливість автоматизовувати виробничі процеси. Вперше в Україні буде протестовано дистанційне керування, діагностика обладнання і будівель за допомогою дронів і камери 360°. Крім оптимізації виробничих процесів, запуск рішень підвищить рівень промислової безпеки – багато операцій  зможуть виконуватися віддалено, а своєчасний моніторинг - попереджати можливі аварійні ситуації. 

«Сьогодні ми анонсуємо старт першого в Україні проекту, який можна назвати проектом з майбутнього. Це – Smart Factory 5G. Такий проект народився не випадково: у світі Vodafone – технологічний лідер і цей колосальний досвід ми залучаємо в Україну, разом з нашими партнерами запускаємо рішення, що поєднують передові технології: 5G, інтернет речей, великі дані, штучний інтелект. Ми починаємо з підприємства наших партнерів, компанії ДТЕК, яке має символічну назву – «Корум Світло Шахтаря». Роботи з побудови Private Network на базі технології 5G вже йдуть повним ходом. Ми створюємо майданчик, де бізнес «наживо» зможе тестувати й на практиці використовувати можливості рішень на базі 5G. Наш проект є прикладом синергії провідних компаній – ДТЕК та Ericsson, ми разом працюємо над побудовою в Україні розумного виробництва», – коментує Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна. 

false

«Одна з цілей ДТЕК, як відповідальної та надійної компанії – це трансформація після 2025 року в цифрове підприємство, де люди та технології злагоджено взаємодіють. Для цього була запущена спеціальна програма MODUS, що координує цифрову трансформацію всіх напрямків бізнесу ДТЕК, – коментує Ільдар Салєєв, генеральний директор ДТЕК Енерго. – Таким проектом для нашого машинобудівного напрямку є перша в Україні Smart Factory 5G на заводі «Корум Світло шахтаря». З нею ми зможемо використовувати дрони для обстеження важкодоступних місць на підприємстві, поліпшити процес онлайн-здачі обладнання для клієнта. Це лише перші пілотні напрямки, насправді ми розуміємо, що можливості 5G набагато ширші. В перспективі ми плануємо ними скористатися та дистанційно отримувати дані з комбайнів, які працюють в шахтах, а також вести повний моніторинг роботи верстатів на заводі для оптимізації завантаження обладнання. Я впевнений, що цей проект стане початком масштабної індустріальної роботизації підприємств в Україні».

У проекті буде впроваджено рішення Ericsson Dedicated Networks, яке включає ядро ​​мережі Enterprise Core і систему радіодоступу звикористанням Ericsson Radio Dot System

Ericsson Enterprise Core – віртуалізоване рішення, що легко масштабується і може забезпечувати підключення до 50 000 абонентів. Завод «Корум Світло шахтаря» буде оснащений приватною мережею 5G та під’єднаний до загальної інфраструктури корпорації завдяки надійним каналам зв'язку Vodafone.

«В Ericsson ми фокусуємося на тому, що робимо найкраще – передові технології та інновації у телекомунікаціях. Власна мережа зв'язку 5G – важлива частина інфраструктури підприємства, що дозволяє вийти на якісно новий рівень управління виробництвом за рахунок автоматизації технологічних процесів. Ми раді бути технологічним партнером першого в Україні пілотного проекту «розумної» фабрики на базі технологій 5G. Це перший крок у напрямку розвитку розумного виробництва в нашій країні. Успіх у таких проектах залежить від ефективної та злагодженої роботи всіх учасників, і я радий, що ми будемо співпрацювати з такими компаніями-лідерами у своїх галузях», - коментує Олексій Турчин, віце-президент, голова напрямку ІТ та цифрових рішень в Ericsson, регіон Східна Європа та Центральна Азія.

Символічним стартом проекту Smart Factory 5G в Україні стало підписання учасниками каски шахтаря. Підприємство «Корум Світло шахтаря» також долучилося до події завдяки відеовключенню. Фінальною частиною анонсу Smart Factory 5G став спеціалізований вебінар про можливості Dedicated Networks для бізнесу за участю начальника відділу планування та розвитку мережі радіодоступу Vodafone Костянтина Науменка, керівника напрямку з розвитку бізнесу цифрових сервісів Ericsson в Україні, Вірменії та Грузії Юрія Глущенка та ІТ директора ДТЕК Дмитра Осики.

Всі відеоматеріали з прес-конференції та вебінару, можна подивитися за посиланнями: Facebook, YouTube.

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв'язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює у 21 країні і має партнерські угоди з операторами 49 країн. Станом на 31 березня 2021 року Vodafone надає послуги понад 300 мільйонам абонентів мобільного зв'язку і 28 мільйонам користувачів фіксованого інтернету та об’єднує більш як 123 мільйони IoT підключень. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету у 2015 році – 1 кварталі 2021 року перевищили 29,7 млрд грн.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 19 млн клієнтів.

Про ДТЕК (Corum Group)

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії – 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

Corum Group – найбільший виробник гірничошахтного обладнання в Україні та входить до складу енергетичної компанії ДТЕК Енерго. Об’єднує машинобудівні підприємства «Корум Світло шахтаря», «Корум Дружківський машинобудівний завод», «Корум Шахтспецбуд» та Corum Repair. Ключові клієнти компанії – 14 найбільших видобувних холдингів, активи яких нараховують 150 шахт і кар’єрів. Техніка Corum працює на гірничодобувних підприємствах у 15 країнах світу.

Про компанію ERICSSON

Ericsson допомагає операторам використовувати всі можливості комунікаційних технологій. Компанія надає рішення і технології для мереж зв'язку, цифрові послуги, послуги з розширеної технічної підтримки та обслуговування мереж, а також підтримує розвиток нових напрямків бізнесу. Ми допомагаємо клієнтам створювати цифрові послуги, підвищувати ефективність бізнесу і знаходити нові джерела доходу. Інвестиції Ericsson в сервіси голосового зв'язку і мобільного широкосмугового доступу приносять користь мільярдам людей з різних країн світу. Акції компанії мають попит на біржі NASDAQ у Стокгольмі й біржі NASDAQ у Нью-Йорку. Більш детальна інформація доступна на сайті www.ericsson.com

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Іван Бойко

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader