КИЇВ. 27 червня. УНН. Німеччина може припинити циркуляцію бензину з Росії по майже повністю завершеному газопроводу “Північний потік-2”, якщо Москва порушить формулювання угоди або скористається цим, щоб нашкодити Україні. Про це заявив кандидат в канцлери від консерваторів Армін Лашет, передає Reuters, інформує УНН.
Адміністрація США, стверджує, що надає президенту Росії Володимиру Путіну надмірні важелі впливу, посилюючи життєву залежність Європи від Росії трубопроводом “Північний потік-2”.
“Газпром” і його західні компаньйони завершили будівництво 95% трубопроводу для транспортування чистого палива по всьому Балтійському морю, минаючи Україну і позбавляючи її вигідних транзитних зборів.
Деталі
Армін Лашет, який може змінити свою колегу з ХДС Ангелу Меркель, коли вона піде з поста канцлера після вересневих виборів, заявив в ході дебатів, що місія по будівництву інших 5% трубопроводу повинна бути виконана.
“Але коли Росія не пристосується до принципів не користуватися трубопроводом на противагу Україні, — заявив він. — Ми зможемо припинити цю місію, навіть після того, як трубопровід буде завершений”.
Міністр фінансів Олаф Шольц, лівоцентристський кандидат від СДПН на посаду канцлера, каже: “Те, що впливає на транзит палива і безпеку України, має наслідки для потенційного транзиту по закінченому трубопроводу”.
Однак Анналена Бербок, кандидатка на посаду, яка зайняла друге місце в опитуваннях громадської думки, заявила про свою незгоду з трубопроводом.
“Подумайте про зиму в Європі, — заявила вона. — Ми не зможемо сказати: Тепер у нас немає зайвого палива. Путіну потрібно дестабілізувати не тільки Україну, але і нас як європейців”.
І Лашет, і Шольц заявили, що Україна не повинна бути наступним пріоритетом для розширення ЄС.
Доповнення
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у панельній дискусії на тему: “Роль Німеччини у світі”, організованій Мюнхенською конференції з безпеки (MSC), під час якої звернувся до кандидатів на посаду Федерального канцлера Німеччини.
“Чи згодні ви, що європейський проект не буде завершеним і повноцінним без України? Чи згодні ви, що шлях України до Європи має бути дорогою з двостороннім рухом? Від Революції Гідності, коли сотні українців віддали свої життя за європейський вибір, пройшло сім років. Чи не втомилася Європа так довго ховатися від питання членства України в ЄС? І чи не час перейти до чітких відповідей, умов, кроків і термінів?”, — запитав Зеленський.
Також, президент порушив питання членства України в НАТО і поцікавився думкою кожного з кандидатів по підтримці російського проекту “Північний потік-2”.
Участь в дискусії взяли голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС), прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет, віцеканцлер — федеральний міністр фінансів Німеччини (Соціал-демократична партія Німеччини, СДПН) Олаф Шольц і співголова партії Союз 90/Зелені Анналена Бербок.