КИЇВ. 5 липня. УНН. У справі незаконного заволодіння 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту ПАТ "ВіЕйБі Банк" більш відомої як "справа Бахматюка" завершено досудове розслідування, передає УНН із посиланням на САП.
Цитата
“2 липня 2021 року прокурорами САП прийнято рішення про завершення досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, у справі незаконного заволодіння 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту ПАТ “ВіЕйБі Банк... На сьогодні досудове розслідування у справі завершено. Матеріали справи відкрито 14 підозрюваним та їхнім захисникам для ознайомлення”, — йдеться у повідомленні.
Деталі
У рамках досудового розслідування встановлено, що у жовтні 2014 року ПАТ “ВіЕйБі Банк”, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна.
Незважаючи на те, що вказаний банк не надав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.
При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, була завищена майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Вже в ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн гривень попри 1,8 млрд гривень, заявлених “ВіЕйБі Банком”.
Як наслідок, службовцями НБУ “ВіЕйБі Банку” було надано 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту.
Зауважимо, що раніше вказана банківська установа вже отримувала від Нацбанку кредит на суму 3 млрд гривень. І вказані кошти так і не були повернуті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд заочно арештував Бахматюка
А в листопаді 2014 року взагалі “ВіЕйБі Банк” було визнано неплатоспроможним.
На сьогодні стабілізаційний кредит у 1,2 млрд гривень, отриманий від НБУ строком на два роки, так і не повернуто, відзначилиу САП.
У листопаді 2019 року прокурорами САП та детективами НАБУ у справі заволодіння 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту було повідомлено про підозру 10 колишнім та чинним службовцям Національного банку України та “ВіЕйБі Банку”. У травні 2021 року — ще 6 посадовцям Національного банку України та представнику оціночного товариства компанії.
Розслідування щодо ще трьох осіб — фактичного власника, колишніх голови правління та голови спостережної ради ПАТ “ВіЕйБі Банк” виділене в окремі провадження та зупинені, у зв’язку з їх розшуком.