Державні землі продадуть в онлайні
Державні землі продадуть в онлайні

Державні землі продадуть в онлайні

Купівля державних земельних ділянок в Україні стане можливою тільки в електронному форматі за допомогою спеціальної онлайн-системи. Це передбачає закон про земельні торги, який вже частково набрав сили. Зараз Кабінет Міністрів розробляє необхідні для цього процедури та упорядковує документи. Повністю електронні торги землею повинні запустити у вересні.

Нагадаємо про головне у законі про земельні торги:

- державну землю сільгосппризначення можна продавати тільки в онлайні;

- дані про аукціон будуть відразу публікувати в інтернеті;

- інформація про учасників буде засекречена до закінчення торгів;

- учасники торгів зможуть подавати документи і реєструватися у системі з будь-якої точки;

- гарантійний внесок - мінімум 30% від стартової ціни;

- щоб аукціон відбувся, потрібно не менше двох покупців;

- торги проходитимуть на підвищення ціни, у три раунди;

- мінімальний крок підвищення - не менше 1% від стартової ціни.

За підсумками електронних аукціонів з переможцем торгів, який запропонував найвищу ціну, будуть укладати договір купівлі-продажу, оренди, права на забудову (суперфіцій) або довгострокової оренди (емфітевзису) земельної ділянки.

Раніше міністр агрополітики Роман Лещенко заявляв, що в Україні на балансі держави залишилося лише 750 тисяч гектарів землі з колишніх 10 мільйонів гектарів, і в Мінагрополітики мають намір відновити по них всі знищені документи.

Нагадаємо, 1 липня в Україні відкрився ринок землі для фізичних осіб. Покупці ділянок повинні бути громадянами України і можуть придбати тільки до 100 гектарів. Для юридичних осіб ринок землі відкриється з 2024 року.

До 1 липня у країні діяв багаторічний мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Вперше мораторій на продаж сільгоспземлі було ухвалено 18 січня 2001 року, коли Рада проголосувала за закон №2242-III, і продовжували його десять разів. Принципове рішення про зняття заборони на продаж сільгоспземлі з липня 2021 року ухвалили навесні 2020-го. За розрахунками уряду, у перші 3-5 років роботи ринку ціни на землю зростуть щонайменше вдвічі.

Степан КРАЙНЯК

Теги за темою
Україна Законопроект Закон Земля онлайн
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader