Зеленський щодо статті Путіна про «один народ»: Нагадує притчу про Каїна і Авеля
Зеленський щодо статті Путіна про «один народ»: Нагадує притчу про Каїна і Авеля

Зеленський щодо статті Путіна про «один народ»: Нагадує притчу про Каїна і Авеля

Президент України Володимир Зеленський прокоментував статтю президента Росії Володимира Путіна «Про історичну єдність росіян та українців», у якій він намагався розвинути свою тезу про українців і росіян як «один народ».

Під час «Всеукраїнський форум Україна 30» Зеленський зазначив, що обовʼязково проаналізує статтю Путіна, як тільки знайде для цього час. Загалом, теза Путіна про «братські народи» нагадала Зеленському біблійну притчу про Каїна і Авеля.

«Вона ж нібито написана і українською, значить треба, щоб ми щось відповіли, подумаємо. Приємно, що людина (Володимир Путін, - Ред.) знає українську мову», – каже Зеленський.

Зеленський додав, що схоже у Путіна немає часу на особисту з ним зустріч, але «є час для написання об'ємних статей».



«Що стосується часу, ми постійно говоримо про нашу зустріч і на зустріч між президентами України і РФ у президента Росії не вистачає часу. Я просто не знав на що він витрачає свій час і зараз я бачу результат», – каже Зеленський.

12 липня президент Росії Володимир Путін опублікував на сайті Кремля статтю українською та російською мовами «Про історичну єдність росіян та українців».

У статті Путін намагається «аналізувати» історію українців, білорусів та росіян від Х століття і до сучасності. У статті Путін апелює до нібито спільної історії народів, знову повторює тезу про «один народ», який нібито намагаються роз'єднати США та Європа. Також він шкодує про розпад СРСР, продовжує розвивати наративи про «зовнішнє управління», «громадянську війну» та фактично називає Україну «проєктом польсько-австрійських ідеологів».

Загалом, Путін розмірковує в традиційному історичному наративі, який сформувався за часів Російської імперії, буцімто, українці, росіяни і білоруси є «одним народом», бо до XIII століття у мові та побуті населення Русі «не було відмінностей». Цю тезу історики ставлять під сумнів.

У червні 2021 року Путін заявив, що хоче висловитися на тему України «більш ґрунтовно» в окремій статті, при цьому, назвавши Переяславську раду 1654 року «Ярославською».

Фото: пресслужба президента України

Теги за темою
Україна Росія Володимир Зеленський Володимир Путін Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader