Одна вакцина виявилася ефективнішою за іншу в 10 разів.
У людей, які отримали COVID-щеплення вакциною виробництва Pfizer-BioNTech, виробляється в 10 разів більше антитіл, ніж у тих, хто віддав перевагу китайському препарату CoronaVac від фірми Sinovac.
Про це в п'ятницю, 16 липня повідомляє South China Morning Post з посиланням на відповідне дослідження.
Так, виявилось, що рівень вироблюваних антитіл при вакцинації Sinovac "однаковий або нижчий" від того, який зафіксований у перехворілих природним чином на COVD-19 людей. Це передбачає "альтернативну стратегію" - використання бустерної дози вакцини для найбільш вразливих груп населення, в тому числі літніх і людей зі слабким імунітетом.
"Різниця в концентрації антитіл, що нейтралізують (вірус), зазначена в нашому дослідженні, може означати суттєві відмінності в ефективності вакцин", - йдеться у дослідженні.
При цьому вчені зазначають, що навіть середній рівень захисту організму - це краще, ніж його відсутність.
"Не допустіть, щоб ідеальне стало ворогом хорошого", - заявив провідний дослідник Бенджамін Коулінг.
За його словами, результати дослідження, в якому були вивчені зразки крові 1 422 працівників охорони здоров'я Гонконгу, відповідають заявам виробників вакцин про їхню ефективність: для BioNTech цей показник становить 95%, а Sinovac - 50,7%.
"Використовуючи метод "золотого стандарту", відомий як PRNT, дослідники виявили, що середній рівень антитіл (267) в підгрупі з 12 осіб, які отримали вакцину BioNTech, в 10 разів вищий, ніж у такої ж кількості людей в підгрупі Sinovac, чий показник дорівнює 27", - заявив Коулінг.
Своєю чергою лікар-імунолог Борис Донський провів дослідження та встановив, яка вакцина, якою щеплюють в Україні, найкраще захищає від коронавірусу.Його результати показали, що усі препарати є ефективними.
Читайте також:
- Що відомо про вакцину Pfizer:як діє, ефективність і побічні реакції
- Вакцина CoronaVac: як діє препарат, які у нього побічні ефекти та що про нього думають у Європі