В Україні планують створити і впровадити програму економічного відновлення, оскільки кризовий час в економіці, спричинений пандемією COVID-19, уже позаду.
Про це повідомила Юлія Свириденко, заступниця керівника Офісу президента, під час форуму «Україна 30. Трудові ресурси».
«Ми вважаємо, що насправді кризовий час позаду. Розумію, що все-таки недофінансованість, недоінвестованість економіки в минулому році має відтермінований ефект, і ми можемо отримати падіння у 2022, 2023 роках. Саме тому ми зараз зосереджені на тому, щоб написати і впровадити програму економічного відновлення, вже базуючись на досвіді, який мали з ефективними державними програмами у попередні роки», — розповідає заступниця керівника Офісу президента.
За словами Свириденко, найбільш ефективними державними програмами, які були запроваджені в Україні у зв'язку з безробіттям і падінням економіки через пандемію, виявилися програми щодо часткового безробіття, виплати 8 тис. грн ФОПам і найманим працівникам, пільгових кредитів «Доступні кредити 5−7-9%» та «Велике будівництво».
«Також риватиме і розвиватиметься програма зрошення, іригації, яка має працювати на всій території України. Програма може дати щонайменше зростання ВВП на 1,2% та можливість залучити велику кількість трудових ресурсів», — підкреслила Юлія Свириденко.
Нагадаємо, Мінекономіки визначило 5 точок росту української економіки.