Також Шмигаль розповів, що Україна реалізувала структурні "маяки" в межах спільної з МВФ програми stand-by,
Україна виконала умови, необхідні для виплати другого траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу.
Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з виконавчим віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.
"Для нас важливим кроком з підтримки стане виділення другого траншу макрофінансової допомоги до завершення поточної програми у вересні цього року. Україна виконала умови для його отримання", — наголосив Шмигаль.
За його словами, Україна:
- підвищила прозорість та ефективність медичних закупівель,
- продовжила реформи податкової та митної служб,
- відновила конкурсну процедуру добору на посади державної служби,
- ухвалила низку кроків щодо удосконалення антикорупційної інфраструктури,
- продовжила реформу системи корпоративного управління державними підприємствами,
- забезпечила покращення функціонування ринку природного газу.
Також Шмигаль розповів, що Україна реалізувала структурні "маяки" в межах спільної з МВФ програми stand-by, які необхідні для перегляду співпраці.
Домбровскіс своєю чергою сказав, що надання у 2020 році першого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро стало ознакою солідарності ЄС з Україною.
"Україна доклала значних зусиль у виконанні умов програми макрофінансової допомоги ЄС для отримання другого траншу і, виходячи з попереднього аналізу, ці умови у широкому сенсі були виконані", — зазначив він.
Крім того, Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс обговорили впровадження "промислового безвізу". Український прем'єр звернув увагу на необхідність збільшення квот дозволів для українських перевізників на цей і наступний роки.
Віце-президент Єврокомісії зазначив, що за час дії угоди про зону вільної торгівлі товарообіг між ЄС та Україною зріс майже на 50%. За його словами, Україна стала одним з визначальних торговельних партнерів Євросоюзу.
Раніше повідомлялося, що ЄС готовий надати Україні другий транш фіндопомоги, але потрібно виконати "два кроки".
Нагадаємо, у МВФ назвали причину затримки другого траншу для України. Українська влада повинна відреагувати на “відкат антикорупційних зусиль”.