Пентагон заборонив військовим базам США у Європі купувати російський газ
Пентагон заборонив військовим базам США у Європі купувати російський газ

Пентагон заборонив військовим базам США у Європі купувати російський газ

​​​​​​​При цьому заборона діє тільки на території Європи / Фото УНІАН

Міноборони США заборонило американським базам, дислокованим у Європі, купувати російські енергоресурси.

Про це повідомляє DW з посиланням на відповідне розпорядження Пентагону в п’ятницю, 27 серпня.

Заборона набирає чинності з 30 серпня. Після чого американські військові не зможуть укладати контракти на придбання енергоресурсів, які постачаються з Російської Федерації.

Рішення пояснили забезпеченням енергетичної безпеки у Європі та поширюється на усі види енергоресурсів.

При цьому заборона діє тільки на території Європи. Зокрема, не поширюється на азійську частину Туреччини.

20 серпня Вашингтон оголосив про нові санкції у зв’язку з будівництвом "Північного потоку-2" проти суден "Остапа Шеремета" та "Івана Сидоренка", а також компанії "Нобіліті" з Петербурга й страхової компанії "Константа".

Запуск Північного потоку-2

Газопровід "Північний потік-2" не був звільнений від правила Європейського Союзу, згідно з яким власники трубопроводів повинні відрізнятися від постачальників газу для забезпечення чесної конкуренції.

Відповідне рішення ухвалив вищий регіональний суд Дюссельдорфа нещодавно.

Правила ЄС вимагають, щоб компанії, які виробляють, транспортують і розподіляють газ на території Європейського Союзу, були розділені і провели процедуру анбандлінга. Це сприятиме забезпеченню чесної конкуренції на ринку і запобіганню перешкод доступу конкурентів до інфраструктури.

Отже "Газпром" має розділити компанії, які наразі управляють газопроводом.

Україна вже запропонувала свої послуги щодо управління газопроводом "Північний потік-2" у якості незалежного оператора.

"Північний потік-2": що відомо

21 липня 2021 року США та Німеччина досягли угоди щодо "Північного потоку-2". В ній передбачено, що Вашингтон відмовляється від намірів запровадити санкції для учасників проєкту Nord Stream 2, проте можливість санкцій Євросоюзу для Москви зберігається, якщо Росія використовуватиме газопровід як інструмент енергетичного тиску.

В угоді також ідеться про намір зберегти транзит газу через Україну. Німеччина обіцяє скористатися всіма важелями, щоб переконати Росію продовжити договір про транзит газу через Україну, який має закінчитися наприкінці 2024 року.

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Оператором трубопроводу є компанії Nord Stream 2 AG, засновником якої є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Газопровід "Північний потік-2" побудований вже на 99%. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з вже наявним "Північним потоком-1".

Будівництво газопроводу призупинялося через введені США санкції проти компаній-підрядників, проте в лютому 2021 року відновилося. Nord Stream 2 AG вирішив добудувати його своїми силами.

Автор: Яна Ставська

Теги за темою
Росія Пентагон Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader