Металобрухт критично необхідний для декарбонізації української металургії
Металобрухт критично необхідний для декарбонізації української металургії

Металобрухт критично необхідний для декарбонізації української металургії

Кожна перероблена тонна цієї сировини дозволяє скоротити викиди СО2 на 60% / фото ua.depositphotos.com

Україна повинна ввести заборону на експорт металобрухту, оскільки ця сировина необхідна для декарбонізації вітчизняної металургії. Про це пише Мінпром у статті "Залишити сировину вдома: як заборона на експорт брухту допоможе декарбонізації".

Видання зазначає, що з початку року експорт металобрухту з України йшов все наростаючим темпом і за підсумками січня-серпня 2021 року зріс майже у 20 разів, до 410 тис.тонн. Враховуючи високий рівень цін, ця динаміка має всі шанси збереження і за підсумками року за кордон може "поплисти" до 1 млн тонн українського металобрухту.

Водночас більш активне використання металобрухту дає можливість вже сьогодні скоротити не тільки обсяги викидів, а й споживання енергоресурсів. Кожна перероблена тонна цієї сировини дозволяє скоротити викиди СО2 на 60%, економити 1,4 тонни залізної руди й 740 кілограмів вугілля.

"Якщо ми дозволимо вивезти цю сировину, яка дозволяє декарбонізувати металургію, просто ми у самих себе забираємо майбутнє, - говорить заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. - Тобто, ми самих себе позбавляємо навіть теоретичної можливості в майбутньому декарбонізувати фундаментальну галузь української промисловості".

"Сьогодні металобрухт на світовому ринку отримав статус стратегічної сировини. Його використання в металургії є найпростішим і дешевим способом скоротити викиди СО2, - нагадує народний депутат Сергій Магера. - В Україні декарбонізація через неефективну екологічну політику в особі Мінекології стоїть на місці".

Мінпром звертає увагу і на той факт, що сьогодні багато країн або вже обмежили, або збираються обмежити експорт металобрухту і в тому числі з екологічних міркувань. Зокрема до цього закликає європейське сталеве лобі Eurofer, а також британські металурги. Крім того, сьогодні заборона на експорт металобрухту діє в Казахстані та Аргентині, різні обмеження – в Росії, Китаї, Вірменії, ПАР та Об'єднаних Арабських Еміратах.

Автор: Григорій Бондар

Джерело матеріала
loader
loader