Російську поетесу не пустили в Україну через вояжі до окупованого Криму
Російську поетесу не пустили в Україну через вояжі до окупованого Криму

Російську поетесу не пустили в Україну через вояжі до окупованого Криму

Росіянка неодноразово публікувала матеріали на кримську тематику / facebook.com/denisova.stihi

Українські прикордонники не пустили до України25-річну росіянку, яка прилетіла в аеропорт "Київ" з Іспанії.

Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

У ході оформлення прикордонники встановили, що вона в порушення встановленого порядку в’їзду та виїзду незаконно відвідувала тимчасово окуповану територію АР Крим.

Росіянка, яка виявилася поетесою та авторкою різних проектів, неодноразово публікувала матеріали на кримську тематику та інформацію про відвідування тимчасово окупованої території України. 

Жінка зазначила, що на півострів їздила в минулому році і потрапила туди потягом.

За порушення норм українського законодавства громадянці РФ відмовлено у пропуску через державний кордон та заборонено в’їзд в Україну.

Як пише Українська правда, йдеться про росіянку Алісу Денисову 1996 року народження.

Окупація Криму Росією

Росія окупувала український Крим, увівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові більш як 100 українців стали "бранцями Кремля".

Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.

У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

Президент Володимир Зеленський запровадив 26 лютого в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

Автор: Віолетта Орлова

Теги за темою
Росія Новини України
Джерело матеріала
loader
loader