Медики розповіли, скільки триває ефект після вакцинації від коронавірусу
Медики розповіли, скільки триває ефект після вакцинації від коронавірусу

Медики розповіли, скільки триває ефект після вакцинації від коронавірусу

Скільки триває ефект після вакцинації : відповідь експертів / фото REUTERS

В Україні нарощуються темпи вакцинації від коронавірусу, а разом з цим і почали активно обговорювати можливість ревакцинації - тобто отримання бустерної дози.

Як стверджують медики, якщо через півроку після курсу COVID-щеплень не отримати бустера, ефект від вакцини все одно залишиться. Звичайно, через шість місяців імунітет слабшає, але не катастрофічно, пише РБК-Україна у статті "Третя не зайва. Чи потрібне українцям додаткове щеплення від COVID".

За словами імунолога Бориса Донського, якщо перші 3 місяці курс щеплень захищає імунітет умовно кажучи, на 92%, то через півроку гарантія буде 81%.

"Так, він (ефект від вакцини - УНІАН) падає, але навіть через півроку залишається досить ефективним, він не зникає. Він буде в принципі працювати ще багато-багато років, просто рівень його ефективності буде трохи нижчим", - пояснив Донський.

Директор Інституту біохімії НАН України Сергій Комісаренко, розповів, що через деякий час після вакцинації, перш за все, слабшає античний імунітет. При цьому дія Т-лімфоцитів або лімфоцитів пам'яті, які відіграють центральну роль в інактивації вірусу зберігається роками.

За його словами, термін захисту вакцин може відрізнятися і в залежності від використовуваного препарату. Наприклад, від Moderna імунітет триває довше, ніж від вакцини Pfizer.

"Чому це відбувається, науковцям невідомо. Одна з причин може полягати в тому, що коли колють Moderna - вводять 100 мікрограмів мРНК, а коли Pfizer-30 мікрограмів. Тому, можливо, імунна пам'ять в першому випадку довша", - додав академік.

Раніше, як писав УНІАН, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська висловилася щодо третьої дози вакцини від коронавірусу. Вона вказала, що бустерна доза потрібна буде пацієнтам з імунодефіцитом.

"Я згодна в принципі з міжнародними організаціями, які кажуть, що її (бустерну дозу, - ред.) потрібно вводити особам з імунодефіцитними станами. Тільки у нас імунодефіцит приклеюють до всіх на світі. Часто нежить - ой, у мене імунодефіцит. Ні, це не імунодефіцит. Імунодефіцит - це, зокрема, в онкохворих тощо. У них слабо йде вироблення антитіл як правило", - пояснила інфекціоніст.

При цьому вона вказала, що іншим українцям не потрібна бустерна доза COVID-вакцини.

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо

Станом на 27 жовтня 2021 року в Україні встановлено новийрекорд щеплень від коронавірусу за добу - вакциновано понад 291 тис.осіб. Так, вчора вакцинували 291293 людини: одну дозу отримали 212 013 осіб, повністю імунізовані - 79 280.

З початку вакцинальної кампанії щеплено 9 млн 363 тис. 493 людини, з них повністю імунізовані і отримали дві дози – 7 млн 138 тис. 082.

Записатися на вакцинацію вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ – 0 800 60 2019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Інфографіка УНІАН
Інфографіка УНІАН

Вас також можуть зацікавити новини

  • "Виживуть не всі": імунолог звинуватив українців у дикості через проблеми з вакцинацією
  • Головний санлікар розповів, кому в Україні рекомендуватимуть додаткову дозу вакцини від COVID-19
  • Ляшко пояснив, чому медиків не зобов'язали вакцинуватися від коронавірусу

Автор: Вікторія Гордієнко

Теги за темою
Коронавірус в Україні
Джерело матеріала
loader
loader