Сексолог дала кілька порад, як на ізоляції зберегти нормальні стосунки з коханою людиною
Сексолог дала кілька порад, як на ізоляції зберегти нормальні стосунки з коханою людиною

Сексолог дала кілька порад, як на ізоляції зберегти нормальні стосунки з коханою людиною

Як на ізоляції зберегти нормальні стосунки / фото ua.depositphotos.com

В Україні вже 15 областей і Київ перебувають у "червоній зоні" карантину. Ситуація з поширенням коронавірусу складна. Все більше людей знову опиняються в ізоляції. 

Сімейний психолог, психотерапевт, сексолог, член Всеукраїнського товариства психологів, практикуючих гештальт-підхід, сертифікований фахівець по роботі з парами, сексуальними розладами і залежною поведінкою, Олена Щербань під час чату на Главреді розповіла, що люди, опинившись на карантині і проводячи таку велику кількість часу разом один з одним, тільки починають знайомитися.

"Якщо раніше була можливість втекти на роботу, побути з друзями, посидіти в кафе і ввечері прийти додому, поцілувати дружину і дитину і лягти спати, то зараз людина змушена дізнаватися, які питання у дитини в школі, як живе дружина, чим вона наповнена, і він сам ділиться своїми переживаннями. Подружжя не завжди виявляються готовими до такого близького контакту. Люди знайомляться ближче, і часом їм стає нестерпно один з одним. Це хороший привід сходити на сімейну терапію і зрозуміти, чи хочу я далі продовжувати стосунки з цією людиною", - говорить експерт.

Коли люди одружуються, це не завжди усвідомлене рішення. Перший час вони знаходяться в стані ейфорії, злиття і дивляться на близьку людину через "рожеві окуляри". Але через півтора-три роки ейфорія закінчується, дія гормонів, які працюють під час закоханості, знижується – і пара дізнається, що вони різні, вони по-різному дивляться на деякі речі, у них різні цінності. В результаті їх починає дратувати те, що не дратувало раніше, аж до того, що з'являється відраза до деяких речей.

"Тільки переживши цю різницю, пара може перейти в стан дружби, а після дружби, відкритості і довіри в стан любові. Адже справжня глибока любов, насправді, в парі народжується через 7-9 років. Спочатку цей процес називається закоханістю. І якщо рішення про створення сім'ї було прийнято в перший рік відносин, не факт, що ця пара проіснує 10-15 років – в будь-який момент ці люди можуть по-справжньому зустрітися один з одним і познайомитися. Якраз це і відбувається на карантині", - зазначає психолог.

Конфліктів можна уникнути, виробивши систему безпеки, радить сексолог.

"Потрібно вміти домовлятися. Наприклад, домовлятися про те, хто буде купувати продукти, хто буде мити підлогу або посуд, хто буде займатися уроками з дитиною. Потрібно чергувати обов'язки, тому що працюють і завантажені обидва. Саме через невміння домовитися часто і відбуваються конфлікти. Це велика трагедія. А робота психотерапевта якраз і полягає в тому, щоб навчити людей пред'являти свої справжні почуття партнеру. Тільки так можна досягти компромісу. Взаємні звинувачення, закиди, скандали, маніпуляції – це не про домовленість", - говорить Щербань.

Раніше, як писав УНІАН, у Нідерландах громадянам порадили на час самоізоляції знайти партнера для сексу. А все через те, що науковці з Національного інституту охорони здоров'я і навколишнього середовища Нідерландів (RIVM) з'ясували, що фізична близькість і секс можуть позитивно впливати на психічний стан людей, що знаходяться на карантині.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Британські науковці з'ясували, що через пандемію COVID-19 у чоловіків і жінок виникають проблеми зі сприйняттям тіла
  • Вчені попереджають, що в ЄС існує ризик розвитку "пандемії самотності"
  • Ізоляція через COVID-19 завдала шкоди близькості і пристрасті у відносинах - вчені

Автор: Вікторія Гордієнко

Теги за темою
Коронавірус в Україні
Джерело матеріала
loader
loader