Засновник «Правової інформатики» повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»
Засновник «Правової інформатики» повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»

Засновник «Правової інформатики» повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»

Автори:
MediaSapiens
Він звинувачує в цій атаці Михайла Федорова. Мінцифри поки не коментують.

Засновник «Правової інформатики» Сергій Антоненко повідомив Texty.org.ua про атаку ботів, які поширюють щодо нього фейк про «вбивство кошенят».

На початку жовтня в ЗМІ та в соціальним мережам поширили інформацію, що Сергій Антоненко нібито «отруїв з десяток кошенят нещасної бабусі». За даними Texty.org.ua, цей допис в Facebook опублікувала нібито сусідка постраждалої бабусі «Кіра Бойко», акаунт якої видання називає «типовою сторінкою бота з ботоферми на підтримку Володимира Зеленського». Допис «Кіри Бойко» підхопили ЗМІ — від «Известий в Украине» до «Українських новин» та «Апострофа», а також «зливні бачки» та «сайти-сміттярки». Частина медіа пізніше зняли матеріали.

Засновник «Правової інформатики» повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят» - Фото 1

Сергій Антоненко відкидає звинувачення й вважає їх «кампанією чорного піару», яку, за його словами, замовило Міністерство цифрової інформації та його очільник Михайло Федоров. Він пов’язує цю атаку зі своєю журналістською діяльністю.

«Вище керівництво Мінцифри — більше ні про кого розслідування я не проводив. Це також видно із текстів поста Кіри Бойко та паперових оголошень — там чітко вказано журналіст вбив коті, тобто є натяк за що розправа — за статті. Я вже два роки пишу про Мінцифри. Більше ні про кого не пишу», — відповів він на питання, хто може стояти за подібним замовленням.

Texty.org.ua зазначили, що вони та Сергій Антоненко звернулися до Мінцифри. MediaSapiens також очікує на коментар відомства.

Антоненко розповів, що атака на нього проходила в декілька стадій — спершу, 5 жовтня, «Кіра Бойко» опублікувала допис про «вбивство кошенят», який проілюструвала фото з «Кримської правди» за 2017 році про «бабусь, які нібито тримали притулок для котів, а насправді їх вбивали».

Засновник «Правової інформатики» повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят» - Фото 2

«Паралельно цю тему почали активно розкручувати ботоферма у соцмережі. Ціль ботів було підключити до цього всього реальних зоозахисників і накрутити їх, аби вони вирішили зі мною розібратися. Боти заходили у зоозахисні групи, розганяли опубліковані статті про мене, накручували зоозахисників. Коли зоозахисники практично по всій країні почали реально включатися в цей інформаційний вал, боти чарівним чином щезнули. Все це відбувалося пару днів. У мене потім відбулася розмова з київськими зоозахисниками, для нас подібна історія була вперше. Загалом, з приводу мене лише у зоозахисних групах було зроблене більше двісті репостів», — розповів засновник «Правової інформатики».

Наступна фаза, за його словами, розпочалася 7 жовтня, коли у дворах біля його будинку розклеїли листівки про «вбивство котів» з його фото. Того ж дня на OLХ від імені Антоненка розмістили оголошення про безкоштовну роздачу персидських кошенят, у якому вказали його номер.

Фото: Texty.org.ua

Теги за темою
Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader