Нині до лікарень потрапляють тяжкі пацієнти із "липовими" документами про щеплення.
В Україні розглядають можливість запровадження "ковідної аміністії" для людей, які придбали фільшиві COVID-сертифікати про щеплення, а тепер хочуть вакцинуватися по-справжньому.
Про це напередодні, 5 листопада, під час спілкування з журналістами заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає журналіст ТСН.ua.
"Ми відпрацьовуємо зараз можливість так званої "ковідної амністії". Якщо людина купила сертифікат, приходить до лікаря, той дивиться в Електронну систему охорони здоров'я і бачить, що не може зробити щеплення (бо там уже є дані про щеплення - ред.). Нам треба це прибрати, ми працюємо над цією моделлю, як це зробити", - сказав Ляшко.
Міністр зазначив, що летальні випадки хворих на COVID розглядатимуть комісії детально, аби з'ясувати, чи не були сертифікати фальшивими. Ляшко додав, "як правило, якщо людина важко переносить COVID-19, вона дуже часто зізнається, що має фальшивий сертифікат про вакцинацію".
Нагадаємо, народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт №6084, який посилює відповідальність за підробку COVID-сертифікатів. Кримінальна відповідальність загрожує як тим, хто виготовлятиме "липові" документів, так і тим, хто куплятиме фальшиві COVID-сертифікати.
Проєктом закону встановлюється відповідальність за:
- використання особою завідомо підроблених або фальсифікованих документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень.
- внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень.
За що і як штрафуватимуть:
- використання особою завідомо фальшивих "ковід"-документів – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі терміном до 2 років.
- внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації – штраф від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном від 1 до 3 років.
- виготовлення з метою збуту, збут підроблених "ковід"-документів – штраф від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 3 років.
Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Читайте також:
- Новий рік та Різдво лише для вакцинованих: у МОЗ розповіли про роботу кафе і гірськолижних курортів.
- Демонстрація COVID-сертифікатів не є розголошенням лікарської таємниці - МОЗ.
- Дистанційне навчання: чому регіони, що "почервоніли", ігнорують рішення уряду і коли діти повернуться за парти.
- Ляшко анонсував появу в Україні ліків прямої дії на коронавірус.