Зеленський підписав закон про спецстатус НАБУ
Зеленський підписав закон про спецстатус НАБУ

Зеленський підписав закон про спецстатус НАБУ

Тепер директора НАБУ зможе призначати уряд
фото: unn

Закон визначає НАБУ центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про Національне антикорупційне бюро (НАБУ), яке Верховна Рада прийняла 19 жовтня. Про це повідомив на брифінгу прессекретар глави держави Сергій Никифоров.

«Володимир Зеленський підписав закон про НАБУ, прийнятий Радою 19 жовтня. Він визначає НАБУ центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом», – заявив речник президента.

Никифоров пояснив, що повноваження за призначенням директора НАБУ покладені на Кабінет Міністрів.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України» (№5459-1). Відповідне рішення підтримали 304 народних депутатів.

Закон, зокрема, визначає повноваження Кабінету Міністрів щодо призначення на посаду директора НАБУ та звільнення з цієї посади за наявності встановлених законом підстав.

Передбачається, що конкурсний добір на посаду директора бюро організовує та проводить конкурсна комісія, до якої входять шість осіб, із яких три особи визначаються Кабінетом Міністрів та три особи – визначаються Кабміном на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

Закон також визначає, що зовнішню оцінку ефективності діяльності Національного бюро проводить комісія у складі трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій партнерів з розвитку, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу у запобіганні та протидії корупції.

З метою усунення правової невизначеності щодо правового статусу особи, яка займає посаду директора НАБУ, яка виникла у зв’язку з Рішенням Конституційного суду України 9-р/2020, визначається, що особа, призначена на посаду директора Національного бюро, продовжує здійснювати всі повноваження директора бюро до моменту призначення очільника відомства за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади у порядку, встановленому статтею 7 Закону «Про Національне антикорупційне бюро України».

Зазначимо, відповідний законопроєкт було схвалено Радою у першому читанні ще у травні.

Нагадаємо, у вересні 2020 року Конституційний суд України визнав закон про НАБУ неконституційним у частині повноважень президента.

У листопаді 2020 року було зареєстровано законопроєкт, який дозволяє парламенту звільняти директора НАБУ.

У березні 2021 року у Зеленського заявили, що Ситник залишиться директором НАБУ до кінця своєї каденції. Проте термін його повноважень закінчується у квітні 2022 року.

Джерело матеріала
loader
loader