ЗМІ: Зеленський порушив всі терміни підписання закону про військові злочини і відмовився відповідати журналістам про причини "зникнення" документа
ЗМІ: Зеленський порушив всі терміни підписання закону про військові злочини і відмовився відповідати журналістам про причини "зникнення" документа

ЗМІ: Зеленський порушив всі терміни підписання закону про військові злочини і відмовився відповідати журналістам про причини "зникнення" документа

22 листопада виповнюється рівно п'ять місяців з моменту, коли президент Володимир Зеленський повинен був підписати або ветувати прийнятий Верховною Радою законопроект №2689 про військових злочинців. Офіс президента так і не відповів на запит "Радіо Свобода", відправлений ще у вересні, про те, чому документ "пропав" після голосування в парламенті, повідомляє 112.ua.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

20 травня Верховна Рада прийняла проект закону" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про імплементацію норм міжнародного кримінального та гуманітарного права "(так званий закон"про військових злочинців"). Він вносить у восьму статтю Кримінального кодексу України злочини, щодо яких діє універсальна юрисдикція - це злочини агресії, геноциду, злочини проти людяності та військові злочини. Універсальна-означає Не пов'язана з місцем скоєння злочину, громадянством, постійним місцем проживання підозрюваного або потерпілого. Також скасовується термін давності по цій категорії злочинів.

Україна йшла до прийняття цього Закону 7 років: його важливість постійно відзначали правозахисники, а востаннє-і голова парламентського комітету з правоохоронної діяльності Денис Монастирський, який тепер очолює МВС:

"Законопроект став поворотним моментом для того, щоб потерпілі звертаються до правоохоронних органів України і приїжджають з окупованих територій, отримали і реалізували право на справедливий суд. Наприклад, людина, яка приїжджає зі сходу, яку катували, звертається до правоохоронних органів із заявою, а вони поки певним чином обмежені в можливості розслідувати і притягувати до відповідальності", – заявляв Монастирський перед голосуванням у травні 2021 року.

Законопроект знаходиться "на підписі у президента" з 7 червня. Згідно зі статтею 94 Конституції президент повинен у п'ятнадцятиденний термін або підписати його, або повернути на розгляд до парламенту, супроводжуючи мотивованими зауваженнями. Цей термін закінчився 22 червня.

В жовтні Радіо Донбас.Реалія опитали трьох депутатів-членів фракції "Слуга народу" і комітетів, через які проходив законопроект, чи відомо їм, що відбувається. Однак вони не надали жодної інформації. І тільки голова підкомітету з питань діяльності органів прокуратури комітету з питань правоохоронної діяльності Владлен Неклюдов відповів журналісту, що з'ясує, в чому справа.

"Хочу це дізнатися. Можливо, там є якісь недоліки, про які ми не знали, і зараз вони спливли. Тому некоректно давати коментар, тому що я не знаю повної картини, чому це відбувається. Я дізнаюся, це однозначно-і ми визначимося. Цей закон, наскільки я знаю, потрібен, він довго обговорювався. Можливо, є якісь недоліки", - відповів Неклюдов. Це було півтора місяці тому.

Розробку та прийняття закону підтримували "Центр Громадянських свобод", Харківська правозахисна група, Гельсінська спілка з прав людини, Центр політико-правових реформ, го "Блакитний птах", яка працює з родичами тих, хто перебуває зараз у полоні.

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань

Джерело матеріала
loader
loader