![Тимчасова паніка чи кінець дешевого долара: куди заведе нас цей рух і як вплине на ціни](https://thumbor.my.ua/u6Y_R019Ye2Cj7i4WqENx4iYiDY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F239efc842d73e252f5c70ff54a77c5ae.jpg)
Тимчасова паніка чи кінець дешевого долара: куди заведе нас цей рух і як вплине на ціни
Ще два тижні тому гривня була найсильнішою валютою в світі відносно долара. То що ж змінилося? Економісти кажуть, найбільше підкосила гривню – Росія.
Через загрозу вторгнення російських військ в Україну – в багатьох іноземних інвесторів нерви здали. І вони різко почали продавати українські цінні папери. Крім того, в умовах дефіциту вугілля та підвищення цін на енергоносії почався опалювальний сезон. Ну, і вишенькою на торті для гривні – стала заява президента про держпереворот.
Та як усе це вплине на наше з вами життя, особливо незадовго до новорічних свят?
Найбільше долар впливає на імпортні продукти. Тож до нового року за ту ж саму ціну можна буде з’їсти не десять мандарин, а дев‘ять. І це ще не все. Подорожчає і риба та ікра. Ще більше, звісно, шокують ціни на українські продукти. Причому цей тренд по здорожчанню триватиме і надалі, стверджують фахівці.
Динаміка впливу зміни курсу буде відображатися не значно, ну максимум 5%-7%. Тобто з тисячі гривень це буде 50 грн, а зі ста 5-6 грн.
З нового року може зрости в ціні й побутова техніка – на 10%. Як, власне, це нещодавно сталося з пальним. Його вартість просто шокувала. Дизель коштує вже 30 грн, бензин ще дорожче.
Невдовзі і новенькі автівки можуть ще більше здорожчати, бо ж напряму залежать від курсу зеленого.
Дорожчає в Україні і нерухомість. Наприкінці весни навіть виник дефіцит не лише на машини, а й однокімнатні квартири. Як довго зростатимуть ціни – прогнозувати фахівці не беруться. Єдине, кажуть, із зростанням долара купівля квартири в новобудові стає привабливою інвестицією. Бо договори з забудовниками укладають у гривнях.
Втім, такі серйозні купівлі українці планують заздалегідь і збирають на них роками. А от у якій валюті це краще робити і що буде з гривнею далі – думки експертів різняться.
Та, в будь-якому разі, українська економіка поки тримається, заробітчани продовжують надсилати долари в країну, а аграрії підтримувати нашу національну одиницю валютною виручкою – від продажу зерна. Словом, як далі почуватиме себе гривня – поки прогнози невтішні.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)