Оборот вагонів в УЗ погіршився, а компанія хоче списати вагони і ще більше погіршити ситуацію – вугільники
Оборот вагонів в УЗ погіршився, а компанія хоче списати вагони і ще більше погіршити ситуацію – вугільники

Оборот вагонів в УЗ погіршився, а компанія хоче списати вагони і ще більше погіршити ситуацію – вугільники

А компанія замість того, щоб нарощувати кількість вагонів, пропонує списати старі і ще більше погіршити ситуацію. Про це заявив заступник голови профспілок працівників вугільної промисловості Андрій Зімін.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

"Вагонів не вистачає. Шахтарі змушені відвантажувати продукцію на склад, оскільки нікуди вантажити. Природно, після цього він псується. Плюс, це додаткові витрати на підйом і так далі. Тому погіршення обороту вагонів погіршує стан справ у вугільній галузі", - підкреслив він.

Він пояснив: розрахунок з вугільниками відбувається після того, як вугілля відвантажили зі станції, ТЕС виробили з нього електроенергію, а споживачі за неї заплатили. І якщо відвантаження вугілля зі станції гальмується, то і шахтарі залишаються без грошей.

"Природно, якщо вугілля не в що вантажити, то він знаходиться на складі. А це в першу чергу заробітна плата, і взагалі робота всіх підприємств", - говорить Зімін.

Він також повідомив, що ініціатива транспортного відомства і УЗ скоротити термін служби вантажних вагонів лякає вугільників, так як через неї галузь може залишитися без вагонів, а ситуація з доставкою значно погіршиться.

"Нових вагонів ми не придбаємо і не зробимо. А старі при цьому поріжемо в металобрухт, і ще більше погіршимо ситуацію. Тому, безумовно, наша позиція-те, що можна відремонтувати - його необхідно відремонтувати. Все життя так було і є. І на виробництві в тому числі. Тому ми тільки за те, щоб чисельність вагонів збільшилася в Україні», - заявив Зімін.

Нагадаємо, раніше ряд аграрних і промислових компаній звинуватили УЗ в зривах поставок вагонів, викликаних відсутністю локомотивів. Так, за словами генерального директора ПБГ «Ковальська» Сергія Пилипенка, в листопаді компанія зіткнулася з надзвичайною ситуацією: 80% виробничих потужностей зупинилися на кілька діб через неможливість доставити сировину залізницею. А ДП "Артемсіль" звернулося до прем'єр-міністра зі скаргою на те, що УЗ не поставляє на підприємство достатню кількість вагонів, при цьому тарифи на перевезення зросли в кілька разів.

Джерело матеріала
loader
loader