У Чернівецькій області 8 амбулаторій лікують пацієнтів із туберкульозом
У Чернівецькій області 8 амбулаторій лікують пацієнтів із туберкульозом

У Чернівецькій області 8 амбулаторій лікують пацієнтів із туберкульозом

12 грудня був Міжнародний день універсального медичного охоплення. Принцип універсального медичного охоплення — право кожної людини отримати необхідні їй медичні послуги та ліки і не зазнавати при цьому фінансових труднощів через оплату лікування. В Україні цей підхід реалізований у Програмі медичних гарантій. Адмініструє ПМГ Національна служба здоров'я України. ПМГ — це перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які гарантує держава пацієнтові. Разом з фінансовими гарантіями пацієнт отримує чіткі правила, як отримати медичну послугу безоплатно.

Програму медичних гарантій почали запроваджувати з первинної ланки — послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Кожен житель країни отримав право вільного вибору сімейного лікаря. Своїм правом у Чернівецькій області скористалося 782 тис. українців, з яких 45 128 у 2021 році. Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 380 закладах Чернівецької області. Про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

У 2020 році Програма медичних гарантій запрацювала на всіх рівнях медичної допомоги: від первинної ланки до високоспеціалізованої медичної допомоги. Зауважимо, що до ПМГ входить не тільки безпосередньо медична допомога, а й ліки з Національного переліку лікарських засобів.

Вже у 2021 році ПМГ розширилась. До програми увійшли нові та більш деталізовані наявні програми.

Пацієнти з туберкульозом отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.

- Україна імплементує сучасний підхід до лікування туберкульозу. Для цього Національна служба здоров'я укладає із закладами первинки договори на супровід та лікування таких пацієнтів. Вони більше не повинні весь час перебувати в стаціонарі — а це іноді багатомісячні терміни. Людина, яка внаслідок терапії перестала виділяти бактерії, переходить на амбулаторне лікування. Тобто їде додому, приймає свій курс препаратів і відвідує сімейного лікаря.

У Чернівецькій області 8 медичних закладів первинної ланки уклали договори з НСЗУ на супровід та лікування пацієнтів із туберкульозом. Такі амбулаторії є в містах, селищах і селах, серед них навіть лікар приватної практики, — розповіла директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар'яна Возниця.

Ближчою до пацієнта стала й психіатрична допомога, її тепер надають також мобільні мультидисциплінарні команди — в Чернівцях два медичні заклади уклали договір з НСЗУ на цей вид послуг. Після завершення гострого періоду хвороби пацієнт може поїхати додому і перебувати в комфортних умовах. А бригада виїжджатиме до нього і надаватиме необхідну допомогу відповідно до плану лікування.

В особливому фокусі уваги у Програмі медичних гарантій є лікування онкології. Тому у цьому році в окремий напрям виділили лікування та супровід пацієнтів із гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. У Чернівцях 3 медзаклади уклали договори с НСЗУ саме на цей пакет.

Пацієнти із зазначеними діагнозами або підозрою на них отримують у медзакладах безоплатні лабораторні дослідження та обстеження, такі як КТ, МРТ, УЗД тощо. Пацієнтам забезпечують ліки з Нацпереліку, лікування, знеболення, реабілітацію та психологічну допомогу. А також додатково ліки, які держава закуповує централізовано і розподіляє у медзаклади відповідно до потреби.

Теги за темою
Здоров'я Медицина
Джерело матеріала
loader
loader