Справа МН17: прокуратура Нідерландів просить про довічне ув'язнення для обвинувачених у збитті "Боїнга"
Справа МН17: прокуратура Нідерландів просить про довічне ув'язнення для обвинувачених у збитті "Боїнга"

Справа МН17: прокуратура Нідерландів просить про довічне ув'язнення для обвинувачених у збитті "Боїнга"

Довічне тюремне ув'язнення попросила прокуратура Нідерландів для чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17. Прокурор Тейс Бергер заявив, що російські найманці влаштували терор на українському сході у 2014 році. Про це повідомляє Deutsche Welle, передає "5 канал".

Зазначається, що вони не мали права застосовувати установку "Бук", з якої збили "Боїнг". Адже це можуть робити лише солдати, які відкрито воюють на боці держави і дотримуються законів війни. Натомість окупанти "ДНР" масово їх порушували. Вони самі попросили в Росії зенітно-ракетний комплекс і використали його, знаючи, що над зоною бойових дій щодня літали цивільні судна.

Генпрокурорка Нідерландів також закликала суд призначити компенсацію родичам загиблих. Від 30 до 40 тисяч євро. Обвинуваченими у справі проходять троє громадян Росії та один громадянин України. З них лише росіянин Олег Пулатов погодився співпрацювати зі слідством. Його представляють нідерландські адвокати. Вони пообіцяли дати відповідь на звинувачення у березні наступного року.  загинули 298 людей.

"Обвинувачені тривалий час приховували факт збиття літака рейсу MH17, давали неправдиву інформацію щодо катастрофи та дискредитували розслідування. Такими діями вони тримали родичів у невизначеності та змушували їх ще більше страждати. Немає жодних пом'якшувальних обставин. Ми вимагаємо, щоб обвинувачені Гіркін, Дубинський, Пулатов та Харченко отримали довічне ув'язнення за збиття літака у складі організованої групи осіб, що призвело до загибелі 298 людей", – сказав прокурор Манон Ріддербекс.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський літак "Боїнг 777" Малайзійських авіаліній рейсу МН17 прямував з Амстердама до Малайзіського Куала-Лумпура. Однак його політ закінчився в небі над українським сходом. Загинули всі 298 людей, які були на облавку, серед них – 80 дітей. Літак упав поблизу Тореза, що на Донеччині.

Створення міжнародного трибуналу з питання катастрофи – заблокувала в Радбезі ООН Росія.  Слідство встановило: ракетна установка "Бук", з якої збили літак, належала 53-й зенітній бригаді Збройних сил Росії. Ракетний комплекс на схід України привезли з Курська в ніч проти 17 липня, а після катастрофи повернули назад. Прокуратура показала супутникові знімки, які підтверджують: ракету запустили з тієї території Донецької області, яку контролювали окупаційні війська.

Перехоплені телефонні переговори 4-х обвинувачених свідчать: вони організовували транспортування "Бука", координували свої дії з Кремлем та спершу вірили, що збили український літак.

Серед головних підозрюваних троє кадрових російських військових – колишній "міністр оборони" так званої "ДНР" Ігор Гіркін-Стрєлков. І його підлеглі – так званий заступник міністра Сергій Дубинський та його підлеглий Олег Пулатов. І один українець – виконавець наказів Пулатова Леонід Харченко.

Жоден із них не тиснув на пускову кнопку Бука – але зробили це за їхнім наказом. Раніше під час одного із засідань суду вперше прозвучало й те, що накази направити зенітно-ракетний комплекс "Бук" на окуповану територію віддавали саме з Кремля. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Теги за темою
Суд Нідерланди авіакатастрофа
Джерело матеріала
loader
loader