"Ми хочемо гарних стосунків з Росією" - глава Єврокомісії
"Ми хочемо гарних стосунків з Росією" - глава Єврокомісії

"Ми хочемо гарних стосунків з Росією" - глава Єврокомісії

Європейські країни діють в координації зі США та НАТО / Ілюстрація REUTERS

Євросоюз хоче хороших відносин з Росією, проте ЄС ставить їх у залежність від ситуації з Україною.

Таку заяву зробила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, повідомляє Le Journal du Dimanche.

За словами глави Єврокомісії, за будь-якою агресією проти України підуть санкції з масштабними наслідками.

"Європейські країни єдині та діють в координації з США і НАТО. Ми хочемо хороших відносин з Росією, але це залежить від її дій. Вона має припинити провокації", - підкреслила глава Єврокомісії.

Можливий наступ РФ на Україну:

31 жовтня 2021 року видання Washington Post, посилаючись на заяви своїх анонімних джерел, написало, що Росія відновила нарощування військової сили на кордоні з Україною. Крім того, в соцмережах стали з'являтися відеоролики з ешелонами військової техніки, зокрема танками та ракетами, які перевозять в південні та західні регіони Росії. За даними видання, в США і Європі на це звернули увагу після завершення російсько-білоруських військових навчань "Захід-2021".

1 листопада 2021 року в Міністерстві оборони України спростували поширену виданням The Washington Post інформацію про нарощування Росією військової сили біля українського кордону. Оприлюднені в ЗМІ дані про переміщення військ РФ в Міноборони називали "елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій, які по суті є плановими заходами в рамках переміщення військ після завершення навчань".

2 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило свіжі супутникові фотографії, які підтверджують повідомлення про те, що Росія знову зосереджує війська і військову техніку на кордоні з Україною.

Згодом керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Military Times повідомив, що Росія сконцентрувала біля кордону з Україною 92 тис.військовослужбовців і готується до вторгнення в кінці січня – початку лютого 2022 року.

Нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія розмістила біля кордонів України 115 тисяч військових.

За повідомленням Financial Times Західна розвідка передбачає "високу ймовірність дестабілізації" України з боку Росії вже цієї зими.

Москва заперечує звинувачення в підготовці нападу на Україну і навпаки вказує на активізацію сил НАТО біля російських кордонів.

Президент України Володимир Зеленський на прес-конференції 26 листопада висловив думку, що ескалація з боку Росії на кордоні з боку підтримуваних нею бойовиків на Донбасі може відбутися в будь-який день.

26 грудня 2021 року в The Washington Post вийшла стаття про те, що Росія може атакувати Україну з Азовського моря.

Теги за темою
Росія російська агресія
Джерело матеріала
loader
loader