![Стало відомо, як вік жінки впливає на настання вагітності](https://thumbor.my.ua/gTRVKuXk3BPHNcvr2kPigtPDUDM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fbe33eeb61c0b4d317f5ad249973a8de1.jpg)
Стало відомо, як вік жінки впливає на настання вагітності
Фертильність — це здатність жінки завагітніти природним шляхом, виносити і народити здорову дитину. Фертильність напряму пов'язана з овуляцією, під час якої організм жінки готується до запліднення.
З віком кількість овуляторних циклів зменшується на тлі виснаження оваріального резерву. Водночас знижується якість жіночих статевих клітин яйцеклітин, а отже і шанси завагітніти природним шляхом. Організм жінки влаштований так, що в пік репродуктивних можливостей (до 30 років), він витрачає найкращі клітини, залишаючи клітини невисокої якості або клітини з генетичними помилками на потім, пише nashamama.
Кожна жінка народжується з індивідуальною, генетично закладеною кількістю яйцеклітин. Це і є оваріальний резерв. У проміжку між закінченням поточної менструації і до початку наступного овуляторного циклу в нормі в яєчниках дозріває від 10 до 25 фолікулів. До овуляції доходить одна яйцеклітина, рідко — дві. Водночас сумарно щомісяця жінка втрачає близько 1000 фолікулів, які не доходять до стадії дозрівання.
Після 35 років кількість яйцеклітин, тобто оваріальний резерв, починає природним чином зменшуватися. У 37-40 років в яєчниках жінки дітородного віку налічується в середньому близько 25 тис. яйцеклітин. Це приблизно 1% від початкової кількості. Збільшити кількість яйцеклітин неможливо, вплинути на їхню якість також проблематично.
Таким чином, вік жінки:
- погіршує якість яйцеклітин, здатних до дозрівання і овуляції;
- знижує загальний запас яйцеклітин;
- підвищує ризик викидня і розвиток генетичних захворювань у дитини (наприклад, синдром Дауна);
- виснажує загальний рівень здоров'я для успішного виношування вагітності.
Вважається, що у пари є проблеми з репродуктивним здоров'ям, якщо вагітність не настає протягом року активного статевого життя без використання контрацептивів до 35 років. Після 35 років — по закінченню 6 місяців. Під активним статевим життям мається на увазі 2-3 статевих акти щотижня.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Названо пози, які допомагають жінці завагітніти
- Гінеколог розповіла, що робити, якщо жінці не вдається завагітніти
- Ще одна вагітність: експерти розказали, як сказати старшій дитині про появу новонародженого
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)