Влада повинна домовитися з ЄС про відстрочку нового закону щодо СВАМ, - Грищенко
Влада повинна домовитися з ЄС про відстрочку нового закону щодо СВАМ, - Грищенко

Влада повинна домовитися з ЄС про відстрочку нового закону щодо СВАМ, - Грищенко

Прийняття нового закону про СВАМ завдасть удару по вітчизняних металургах, вони стануть неконкурентоспроможними на європейському ринку.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву екс-першого заступника Міністра промислової політики України Сергія Грищенка.

"Дуже серйозним може бути удар, особливо для металургії. Причини-принципова різниця в структурі метвиробництва в Україні і в ЄС. В ЄС-це в основному переділи на базі імпортованої, в т.ч. з України заготовки (прокатка) - це по суті останні переділи металургійного циклу. В Україні - перші переділи-руда-агломерат / окатиші-чавун-сталь (дві останні стадії - рідкий метал). Саме на ці переділи припадає основне енергоспоживання, в т. ч. за рахунок теплової енергії. Прийняття цього Закону зробить нашу продукцію неконкурентоспроможною", - розповів Грищенко.

За його словами, владі необхідно негайно почати переговори з Євросоюзом про пом'якшення екологічних вимог до українських експортерів, щоб не допустити серйозних втрат у металургійній галузі.

"Металурги, зокрема ВП "Укрметалургпром", давно просять державу включитися в переговори, використовуючи механізми ЗВТ. Але нинішні чиновники-на жаль, не поспішають", - повідомив Грищенко.

Він також висловив упевненість, що вітчизняна промисловість не зможе в стислі терміни провести екомодернізацію, щоб відповідати екологічним вимогам ЄС, оскільки на це необхідні мільярдні інвестиції, яких у неї немає. І їм необхідна допомога держави, яку, наприклад, отримують підприємства ЄС.

"Втішає те, що серед власників українських компаній є іноземці, хрестоматійний приклад "Арселормітталл" (Кривий Ріг). Думаю, не будуть господарі сидіти і чекати біля моря погоди, а будуть змушені вкладати в модернізацію своєї власності стосовно нових вимог ЄС, а можуть навіть і вплинути на терміни "виконання вироку" щодо України", - вважає Грищенко.

Раніше народний депутат України Сергій Магера заявив, що впровадження Євросоюзом СВАМ-сертифікатів вдарить по українських виробниках, які опиняться в нерівних конкурентних умовах.

Нагадаємо, Європейська комісія в липні 2021 року представила пакет законопроектів, що отримав назву Fit for 55, для скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року і реалізації проміжних цілей стратегії Green Deal по досягненню Євросоюзом кліматичної нейтральності до 2050 року.

CBAM буде доповненням Європейського СТВ, але замість квот впроваджуються спеціальні CBAM-сертифікати, які будуть купуватися імпортерами вуглевмісної продукції в ЄС. Ціни сертифікатів будуть розраховуватися на основі середньої аукціонної ціни квот в рамках європейської системи торгівлі викидами (EU ETS).

Згідно з планом дій, з 2023 р.почнеться перехідний період, коли компанії почнуть повідомляти про викиди СО2, зафіксовані при виробництві відповідної продукції. Механізм буде враховувати обсяг прямих викидів СО2, отриманих при виробництві продукції.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader