Правила купання на Водохреща і чи можна "змити" гріхи водою з ополонки
Щороку на Водохреща, 19 січня, в Україні ведуться суперечки щодо користі купання в ополонці.
Чи є зв'язок між цією традицією і "змиванням" гріхів і як правильно занурюватися в крижану воду, щоб не завдати шкоди здоров'ю, розбиралися у виданні BBC.
Ставлення православного духовенства до купання в ополонці на Водохреща
Згідно з інформацією етнографів, в Україні віра в цілющі властивості освяченої води побутувала давно, та й зараз багато хто вважає, що пірнання в цей день здатне забезпечити здоров'ям на весь рік.
Однак багато хто купається, не пов'язуючи цю традицію з релігією, виключно в рамках випробування свого організму і з метою незвичайного розваги.
В Українській православній церкві Київського патріархату стверджують, що купання в ополонці на Водохреща ніяк не допоможе "змити" гріхи або ж отримати особливе Боже благословення.
Рекомендації лікарів
Медики нагадують, що ті, хто має намір скупатися на Водохреща в крижаній воді, повинні мати необхідну фізичну підготовку і використовувати для купання лише відведені для цієї водойми.
Згідно з рекомендаціями лікаря-терапевта Соломії Лукач, варто дотримуватися основних правил купання взимку. Йдеться про плавне занурення у воду, уникнення пірнань вниз головою і намокання голови.
Також, за її словами, заборонено вживання перед зануренням в ополонку спиртних напоїв, адже це провокує розширення судин і більш швидке переохолодження.
Ні в якому разі експерт не рекомендує пірнати людям з серцево-судинними захворюваннями, частими коливаннями артеріального тиску, а також особам з проявами вірусних інфекцій і різних хронічних патологій.
Нагадаємо, що на Водохреща у Києво-Печерській Лаврі УПЦ відбудеться 9 святкових літургій.
Також ми писали, що 16 січня День пам'яті захисників Донецького аеропорту: як українці вшанували пам'ять "кіборгів".
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.