Кабінет міністрів встановив строк чинності міжнародного і внутрішнього COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію, на рівні 270 днів.
Як передає кореспондент УНІАН, відповідна постанова "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677" прийнята під час засідання уряду.
Рішенням оновлено порядок формування та використання сертифіката, що підтверджує вакцинацію від СОVID-19 в частині встановлення строку чинності СОVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію, на рівні 270 днів, визначення порядку формування та використання СОVID-сертифікатів на підставі бустерної дози.
"Установити, що сертифікати, що підтверджують вакцинацію від гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на підставі медичних записів про вакцинацію від зазначеної хвороби з урахуванням бустерної дози формуються з моменту технічної можливості", - йдеться в постанові.
"Документ регулює питання видачі сертифікатів після проведення бустерної дози вакцинації і скорочує термін дії сертифікату після вакцинції з 365 до 270 днів. Тепер будь-кому, хто вакцинувався бустером, відразу термін сертифікату буде продовжений і буде мати термін дії 270 днів", - пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Що передувало
Європейська комісія у грудні 2021 року вирішила скоротити термін дії COVID-сертифікатів. Йдеться про "зелений" COVID-сертифікат, який свідчить про дві дози щеплення. Нові правила набудуть чинності для 27 країн ЄС від 1 лютого 2022 року. У країнах Європи сертифікат про вакцинацію від коронавірусу діятиме не 365 днів, а 270 - дев'ять місяців.
Україна ввела бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для усіх охочих вакцинованих віком від 18 років.
Вас також можуть зацікавити новини:
- "Тисяча Зеленського": скільки українців вже скористалися пропозицією
- Столичну "Феофанію" відкриють для всіх українців: рішення Кабміну
- Стало відомо, чи продовжать канікули у школах Києві через "Омікрон"