Зустріч радників "нормандської четвірки": як коментують переговори представники України і Росії
Зустріч радників "нормандської четвірки": як коментують переговори представники України і Росії

Зустріч радників "нормандської четвірки": як коментують переговори представники України і Росії

Майже 9 годин тривали перемови радників "нормандської четвірки" у Парижі. Завершилися – пізно ввечері. Вперше з 2019–го року – сторони погодили спільний документ.

У комюніке йдеться про те, що перемир'я на сході повинне діяти без будь-яких умов, заявив керівник Офісу Президента України на брифінгу за результатами зустрічі.

Андрій Єрмак зазначив, також залишається актуальною домовленість 2020–го року про припинення вогню на передовій. Ще одна зустріч радників "нормандської четвірки" – буде за два тижні в Берліні.

"Сторони абсолютно відкрито задекларували, що існує багато розбіжностей між Україною і Російською Федерацією щодо і виконання Мінських домовленостей, і трактування Мінських домовленостей. Але при цьому ж – бажання працювати над цими розбіжностями", – сказав Єрмак.

Єлисейський палац уже опублікував комюніке за результатами перемов "нормандської четвірки". У ньому йдеться про те, що представники України, Росії, Німеччини та Франції – підтвердили відданість Мінським угодам і виступають за дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

Натомість заступник голови адміністрації російського президента Дмитро Козак після переговорів заявив, що на зустрічі в Парижі – сторони не змогли подолати розбіжності і поки нормандський формат – не може працювати. Бо нібито Україна, ОБСЄ та представники так званих "ЛНР/ДНР" повинні зустрітися та запропонувати конкретні рекомендації з вирішення конфлікту в межах Мінських угод. Тож радники "нормандії" взяли двотижневу паузу, каже Козак, щоби нібито такі перемови відбулися.

"Першочергове завдання у нормандському форматі вийти на єдине розуміння всіх положень Мінських угод у тому, що стосується політичних умов врегулювання, дотримання режиму припинення вогню, гуманітарних питань, хто має виконувати. Поки зберігатимуться розбіжності у мінському форматі, ми не зможемо надіслати позитивних сигналів та посприяти у врегулюванні конфлікту", – заявив Козак.

Теги за темою
переговори Андрій Єрмак Нормандский формат
Джерело матеріала
loader
loader