Бустерна доза: імунолог розповів, чи потрібне щеплення тим, хто перехворів на COVID-19
Наразі в Україні бустерну дозу отримали понад півмільйона людей, але багато хто переживає щодо ефективності третьої ін'єкції і плутається в термінах.
Подробиці пише BBC.
Як працює бустер і коли його робити
На це питання відповіли в Міністерстві охорони здоров'я. Згідно з рекомендаціями, яких дотримуються практично у всьому світі, після другої дози потрібно почекати в середньому шість місяців. Але бажано не більше дев'яти, адже по закінченню цього терміну сертифікат про вакцинацію більше не дійсний.
Вважається, що бустер на 90% захищає від госпіталізації. Тобто, ви можете захворіти на коронавірус, просто перебіг хвороби буде легким. В організмі підвищиться кількість антитіл, і краще, якщо вони виникнуть в результаті вакцинації, а не інфекції.
Чи можна вакцинуватися, якщо захворів на COVID-19
Імунолог Федір Лапій вважає, що після останньої хвороби має пройти 28 днів. Відрахуйте місяць після виникнення перших симптомів або позитивного тесту, і після закінчення цього часу робіть бустер. А якщо хвороба наздогнала вас через кілька днів після вакцинації, не варто через два тижні бігти і знову робити ін'єкцію.
Зауважимо, деякі країни вже почали вакцинувати населення вчетверте. Наприклад, Ізраїль і Туреччина. Але в Україні поки немає такої необхідності. Вибір препарату для бустера залежить від наявності вакцини і того, що було використано перші рази. Намагайтеся віддавати перевагу мРНК-вакцинам.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що "тривалий ковид" руйнує життя людей, кількість заражених зростає.
Також ми писали, що "Я важу 300 кг": у молодому віці померла відома трансгендерна телезірка.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.