У захопленому бойовиками "ДНР" Донецьку співробітники так званого "Міністерства державної безпеки" почали масово насильно забирати людей до "армії".
Насильна мобілізація в "ДНР" розпочалася з вул. Максима Козиря (мікрорайон Широкий), пише obozrevatel.com, посилаючись на відомості джерела із захопленого міста.
За його даними, співробітники псевдоміністерства заходили у під'їзди будинків, блокували виходи, заходили у всі квартири й забирали до "військкоматів" всіх чоловіків.
"…співробітники "МДБ" перевіряють комп'ютери та мобільні телефони людей, яких вони збираються мобілізувати. Бойовики шукають компрометуючу інформацію та листування", – з’ясували журналісти й порадили жителям квазіреспубліки з проукраїнськими поглядами видалити "компромат".
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму каналі в Telegram написала, що у захопленому селі Стила Донецької області, в якому живуть етнічні греки, людей примусово вивозили з домівок під приводом "призову" на війну з українською державою. Жителі села звернулися за допомогою до посла Греції в Україні.
Омбудсмен зазначила, що примусова мобілізація заборонена міжнародним гуманітарним правом.
Загострення ситуації на Донбасі – довідка УНІАН
На частині Луганщини 17 лютого підконтрольні РФ бойовики здійснили низку обстрілів із важкого озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, зокрема, пошкоджено будівлю дитячого садка, є постраждалі серед цивільних.
Супротивник стверджував, що це українська сторона пішла на збройні провокації.
18 лютого у центрі Донецька пролунав вибух. Пізніше стало відомо, що вибухнула машина очільника так званої "Народної міліції ДНР" – Дениса Сіненкова.
Лідер бойовиків "ДНР" Денис Пушилін назвав вибух у Донецьку "диверсією" й "підготовкою до наступу Києва". Також супротивник відзвітував про затримання нібито "українського спецагента".
Крім того, 18 лютого стало відомо, що Пушилін заявив про масову евакуацію жителів захопленої частини Донбасу у РФ. Потім журналісти з'ясували, що звернення Пушиліна про евакуацію записане ще до загострення ситуації – 16 лютого.
Згодом – 19 лютого, в "ДНР" запровадили загальну мобілізацію.
Українська сторона не раз стверджувала, що не розглядає силовий варіант розвязання конфлікту на частині сходу нашої держави.
Вас також можуть зацікавити новини:
- ЄС не вірить заявам "ЛДНР" про "наступ" України на Донбасі - Боррель
- На Донбасі бойовики створюють умови для загострення ситуації – українські спостерігачі
- Змінили тільки сценарій: бойовики "засвітили" один будинок у двох різних постановочних відео