Зеленський зазначив, що українцям сьогодні, як і євреям в ХХ столітті, загрожує тотальне знищення: народу, культури та навіть назви
Російська Федерація намагається знищити український народ подібно до того, як нацистська Німеччина намагалася знищити євреїв. Про це у зверненні до Кнесету заявив президент України Володимир Зеленський.
«Ми в різних державах, і в абсолютно різних умовах. Але загроза одна і у вас, і в нас – тотальне знищення народу, держави, культури й навіть імені України й Ізраїля», – заявив Зеленський.
За його словами, українцям сьогодні, як і євреям в ХХ столітті, загрожує тотальне знищення: народу, культури та навіть назви. Саме на це спрямована війна, яку розпочала Росія, каже президент.
«Я маю право на це порівняння: нашої війни і Другої світової. Послухайте, що каже Кремль. Там звучать навіть терміни, які звучали тоді. Вони називали це «остаточним вирішенням єврейського питання«. Почуйте, що кажуть у Москві: «остаточне вирішення українського питання», – каже Зеленський.
Він нагадав, що 24 лютого 1920 року тому заснували Націонал-соціалістичну робітничу партію Німеччини. Рівно через 102 роки – Росія напала на Україну.
«Народе Ізраїля, ти бачив, як російські ракети ударили по Бабиному Яру. Ти знаєш, що це за земля. Ти бачив, як ракети вдарили по місту Умань. Що залишиться від таких місць після цієї страшної війни?», – запитав Зеленський.
Президент також розкритикував рішення Ізраїлю вимагати електронний дозвіл на в'їзд для українців, а також за відсутність потужних санкцій.
Крім того, президент нагадав лідерам Ізраїлю, що він має сучасну й ефективу систему протиракетної оборони, якою захоплюється увесь світ. І він похвалив державних діячів за вміння боронити свою державу і відстоювати інтереси народу на міжнародній арені. Але закликав поміркувати над тим, чи стане в нагоді інтересам Ізраїлю ігнорування російсько-української війни або мовчазне сприяння агресору.
«Ви можете захистити життя українських євреїв. Українці 80 років тому рятували євреїв. Тепер і у вас є такий вибір», – завершив президент.