НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон
НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон

НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон

НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон - Фото 1
НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон - Фото 2
Олександр Новіков: Але ситуація може змінитися уже цього тижня, коли Рада внесе необхідні зміни до законів.
НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон - Фото 3
НАЗК: Конфіскувати майно Медведчука наразі не дозволяє закон - Фото 4

Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив, що конфіскувати майно і активи нардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука на користь України поки що не дозволяє чинне законодавство.

Однак ситуація може змінитися уже цього тижня.

«Активи Віктора Медведчука можна буде конфіскувати у разі ухвалення Верховною Радою на цьому тижні законопроєкту 7194. Наразі закон не дає такої можливості. Тому ці активи на мільярди гривень не конфісковані»,цитує Новікова «Радіо Свобода».

Проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб (номер 7194 від 23.03.2022) передбачає у тому числі «удосконалення правового механізму вилучення заблокованих підсанкційних активів».

31 березня Комітет з питань економічного розвитку надав свій висновок щодо законопроєкту, у якому рекомендував включити його до порядку денного сесії Верховної Ради.

24 лютого підозрюваний у держзраді нардеп втік зі свого маєтку у Києві і відтоді переховувався від слідства у столиці.  12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що СБУ вдалося знайти та затримати Медведчука.

За даними СБУ, ФСБ Росії намагалася вивезти Медведчука до невизнаного «Придністров'я», а потім до РФ. Однак,  доїхати Медведчук зміг лише до меж Київської області.

16 квітня Личаківський районний суд Львова заарештував Медведчука без права внесення застави. 

18 квітня Медведчук звернувся до президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Путіна з проханням обміняти його на захисників і мешканців Маріуполя.

Президент Зеленський вже пропонував Росії обміняти Медведчука на українських полонених. Однак Росія відмовилась від ідеї обміну, мовляв, у Медведчука немає російського громадянства, і він є іноземним політичним діячем.

Правоохоронці заарештували 154 об’єкти рухомого і нерухомого майна Медведчука та його дружини Оксани Марченко: серед них 32 квартири, 30 земельних ділянок, 26 автомобілів, 23 будинки, 17 паркомісць та моторна яхта. 

Читайте також:

  • Зброя, 100 картин та яйця «Фаберже»: Поліція провела ще один обшук у Марченко, майно планують арештувати

До моменту своєї втечі, 24 лютого, Медведчук залишався під домашнім арештом. Такий запобіжний захід  йому обирали двічі – в межах різних кримінальних проваджень: 13 травня (щодо видобутку нафти і газу в Чорному морі) та 12 жовтня 2021 року (щодо сприяння діяльності терористичної організації через поставки вугілля з окупованих територій Донбасу). 

2 листопада 2021 року Печерський суд змінив запобіжний захід для Медведчука з домашнього арешту на особисте зобов'язання до 31 грудня в межах епізоду про держзраду і замах на розграбування національних ресурсів у Криму. В іншій справі домашній арешт залишався чинним.

Архівне фото: НАЗК

Теги за темою
Верховна Рада Віктор Медведчук НАЗК
Джерело матеріала
loader
loader