За оновленою статистикою, дві з п'яти сімей мають принаймні одного члена родини з хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, діабет або рак.
Кожна третя сім'я в Україні, в якій проживає принаймні одна людина з хронічним захворюванням, не в змозі забезпечити лікування та догляд.
Про це йдеться в опитуванні ВООЗ (World Health Organization).
Нове дослідження, опубліковане через два місяці з початку війни, ілюструє руйнівний вплив надзвичайної гуманітарної ситуації на здоров'я та добробут мільйонів цивільних осіб, а також серйозні виклики, що стоять перед українською системою охорони здоров'я.
Опитування показує, що дві з п'яти сімей (39%) мають принаймні одного члена родини з хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання, діабет або рак.
Менше третини (30%) респондентів звернулися за медичною допомогою за останній час. Серед основних причин – ситуація з безпекою та недоступність медичних послуг в їхньому районі.
"Результати дослідження свідчать, що через два місяці після війни лишається нагальна потреба продовжувати підтримувати систему охорони здоров'я в Україні. Дуже важливо, щоб ми отримали доступ, щоб ми могли оцінити потреби в охороні здоров'я та доставити життєво важливі засоби в постраждалі райони, включаючи Маріуполь. Цивільні мають право на здоров'я, навіть під час війни", – сказав д-р Ярно Хабіхт, голова Представництва ВООЗ в Україні.
Система охорони здоров'я України стикається з численними проблемами. Ризик інфекційних захворювань є значним. Те ж саме стосується рутинної імунізації, включаючи вакцинацію від COVID-19, що значно зменшилась через війну. Доступ до репродуктивної, материнської та допологової допомоги, а також охорони психічного здоров'я серйозно обмежений.
В Україні навіть під час дії воєнного стану продовжують надавати всю необхідну допомогу людям з ВІЛ-інфекцією. Якщо ви її потребуєте, варто звернутися за цим посиланням. Для тих громадян України, які виїхали за кордон, також доступна допомога. Її можна знайти тут.
Читайте також:
- До України доправили бойові літаки і важке озброєння, яке українці просили із початком вторгнення
- Захисники Маріуполя заявляють про сотні людей під завалами заводу "Азовсталь" після скидання ворогом авіабомби
- Наступ уздовж усього фронту ведуть вороги, у прифронтових селах стоїть запах пороху