![Українським вчителям в окупації загрожує кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність з росіянами](https://thumbor.my.ua/_3QXfV4Fe6EqlPHOtDKy71m7Wk4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2Fe57d3bdffa2e5e9cfba08195f29b00dc.jpg)
Українським вчителям в окупації загрожує кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність з росіянами
КИЇВ. 26 травня. УНН. На тимчасово окупованій Херсонщині росіяни змушують вчителів перейти на російську програму. Депутат від "Слуги народу" Юлія Гришина дала чіткі роз’яснення, як діяти в такій ситуації, передає УНН.
Цитата
"Впровадження стандартів освіти держави-агресора є колабораціонізмом. Якщо немає можливості працювати за українськими стандартами, вчитель може призупинити освітній процес і повідомити причину управлінню освіти. Тобто по суті оголосити простій у зв’язку з неможливістю виконувати свої трудові обов’язки", - йдеться в повідомленні.
Деталі
При цьому за ним збережеться робоче місце і заробітна плата. Кошти на це в держбюджеті закладені. Сама можливість виплати залежить від ситуації в конкретному регіоні.
"Треба звернутися до бухгалтера та директора закладу освіти або ж до управління освіти – якщо бухгалтерія централізована", - додає Гришина.
У березні МОН видало наказ про те, що всі освітяни мають отримувати заробітну плату. Незалежно від того, де мешкає вчитель: в Україні чи за кордоном. Забезпечити це доручили органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
"Освітянам забороняється добровільно співпрацювати із самопроголошеними "мерами", "комендантами", призначеними окупаційними військами, а також безпосередньо з військами держави-агресора. За це передбачена кримінальна відповідальність", - наголосила вона.
Якщо окупанти погрожують вчителям фізичною розправою і змушують працювати "під дулом автомата" – кримінального покарання для освітян не буде. Однак факти примусу треба фіксувати і за можливості повідомляти в СБУ або прокуратуру.
Раніше
В Україні школярі поновлять навчання з 1 вересня. Проте вони зможуть піти лише до тих навчальних закладів, будинки яких обладнано укриттям на випадок обстрілу.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)