Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил НАТО
Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил НАТО

Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил НАТО

Україну прийняли до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.

У ролі асоційованого члена МІР Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.

Про це в Міноборони України повідомили 12 липня.

"Україна має потужний ІТ-потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки", – сказав міністр оборони Олексій Резніков.

У Міноборони повідомили, що за підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО та програми MIP зроблено великий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності "Дельта". Цю систему від 2016 року розробляють українські військові ІТ-фахівці. На прикладі роботи "Дельти" офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони презентували потенціал України на засіданні MIP Steering Group.

"Для України надання статусу члена МІР – це знакове рішення. Вдячні німецьким партнерам за підтримку нашої заявки та прагнень. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі", – заявив очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев.

Окрім того, прапор України буде включений до шаблону оформлення всіх документів МІР.

У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff повідомили, що ця подія є гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами, зокрема в межах проєкту NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project.

Нагадаємо, військовий експерт розповів, про що говоритимуть учасники чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", і що може отримати Україна за її підсумками.

"Армія дронів" в Україні: як допомогти власним коптером захисникам

Читайте також:

  • "Програє і Європа": голова комітету оборони в Бундестазі закликала Шольца збільшити постачання зброї Україні
  • Іран планує поставити Росії безпілотники і навчити її військових користуватися ними: що відомо
  • В Україні стартувало навчання перших 150 операторів "Армії дронів" - Федоров

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело матеріала
loader
loader