Зробимо все, щоб ненависть програла: Зеленський звернувся до поляків у річницю початку Другої світової
Зробимо все, щоб ненависть програла: Зеленський звернувся до поляків у річницю початку Другої світової

Зробимо все, щоб ненависть програла: Зеленський звернувся до поляків у річницю початку Другої світової

1 вересня 1939 року близько 4:00 нацистська Німеччина розпочала велику війну.

Першою удар прийняла Польща.

Тоді страшного бомбардування зазнало місто Велюнь.

З нагоди цієї дати президент України Володимир Зеленський звернувся до польського народу.

Він нагадав, що вже 83 роки відділяють нас від того ранку, який поставив Європу і світ на межу загибелі.

Володимир Зеленський переконаний, що не буде такого покоління українців, поляків, усіх європейців і людей взагалі, які забудуть, що ніс нацизм і за що були притягнуті до відповідальності нацистські кати.

– Люди вірили, що вдасться уникнути повторення тих страшних злочинів і такої жорстокої війни.

Але знову був такий ранок.

Тільки вже 24 лютого 2022 року, коли бомби й ракети вдарили по мирних містах.

Ідеологія ненависті намагається захопити собі простір у Європі за рахунок масових вбивств і терору.

Велюнь повторюється у Харкові, Миколаєві, містах Донбасу, Маріуполі.

Повторилися спалені міста і села.

Повторилася Катинь в Оленівці, – наголосив президент.

Володимир Зеленський запевнив, що Україна разом з міжнародними партнерами і їхньою підтримкою зроблять усе, щоб українці, поляки та всі народи Європи жили вільно.

Щоб кожне поколоння памятало, що нас рашизм і за що будуть покарані рашистські кати.

– Ми зробимо все, щоб ранок 1 вересня, ранок 22 червня і ранок 24 лютого не повторювалися.

Ніколи знову.

Зробимо все, щоб ненависть остаточно програла, – додав глава держави.

Це сталося через тиждень після підписання Договору про ненапад між гітлерівською Німеччиною і сталінським СРСР ( і таємного протоколу до нього – Пакту Молотова-Ріббентропа).

Читайте22 червня 1941.

Велика Вітчизняна чи німецько-радянська війна?.

Джерело матеріала
loader
loader