Уряд Словенії викрив Росію на брехні щодо «брудної бомби», яку нібито «розробляє» Україна.
Напередодні МЗС Росії опублікувало фото з пакетами, заявивиши, що це нібито «елементи української брудної бомби», які містять уран та плутоній.
Однак уряд Словенії заявив, що це фотографія словенського Агентства з радіоактивних відходів, яку зробили ще у 2010 році.
«На фото показані датчики диму загального користування. Вони дійсно містять радіоактивне джерело, але не радіоактивні джерела, перелічені в таблиці під фотографією. Радіоактивні відходи в Словенії зберігають у безпеці, перебувають під контролем і не використовуються для виготовлення "брудних бомб"», – наголосив уряд Словенії у твіттері.
Словенія додала, що МЗС Росії використало фотографію без дозволу словенського агентства.
Photo, used by the Russian Foreign Ministry in its Twitter post (https://t.co/C9ty3hU3Ef) is an ARAO photo from 2010. pic.twitter.com/1f1DynuvFR
— Slovenian Government (@govSlovenia) October 25, 2022
Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу зателефонував главам оборонних відомств США, Великої Британії, Туреччини, Франції і заявив «про можливі провокації з боку України із застосуванням "брудної бомби"». Жодних доказів Шойгу і загалом російська влада не надали. 26 жовтня фейк про «брудну бомбу» повторив російський диктатор Путін.
Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав неправдивими заяви Росії щодо того, нібито Україна має можливості застосувати «брудну бомбу».
Читайте також:
- Заява НАНУ: Використання «брудної бомби» несумісне з ментальністю та світоглядом українських учених
- «Брудна бомба»: що це таке і навіщо Росія вигадала цей фейк?
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не має «брудної бомби», а Росія, можливо, сама готується застосувати таку зброю на полі бою.
Президент України Володимир Зеленський спростував закиди росіян і також припустив, що слова Шойгу можуть свідчити про підготовку Кремля до використання цієї зброї.
«Брудна бомба» – це суміш звичайної вибухівки з радіоактивними порошком або дробинками. Після вибуху радіоактивний матеріал розсіюється на навколишню територію. «Брудна бомба» не може створити атомний вибух і не є ядерною зброєю.