За проєкт проголосували Росія і Китай, проти – США, Велика Британія та Франція. Утрималися десять непостійних членів – Ірландія, Норвегія, Албанія, Індія, Бразилія, Мексика, Кенія, Гана, Габон, ОАЕ (усього в РБ 15 членів).
Посол США Лінда Томас-Грінфілд заявила, що пропонована Росією резолюція «заснована на дезінформації, нечесності, недобросовісності та повній відсутності поваги до Радбезу ООН».
Перед голосуванням заступник постпреда Росії Дмитро Полянський назвав резолюцію «важливою віхою», яка покаже, чи готовий Радбез «діяти відповідно до міжнародного права».
«Це віха для російського обману та брехні. І світ це бачить», – цитує Томас-Грінфілд The Washington Post.
Росія постійно поширює фейки про нібито розробку Україною зброї масового ураження, зокрема ядерної та біологічної.
Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу зателефонував главам оборонних відомств США, Великої Британії, Туреччини, Франції і заявив «про можливі провокації з боку України із застосуванням "брудної бомби"». Жодних доказів Шойгу і загалом російська влада не надали. 26 жовтня фейк про «брудну бомбу» повторив російський диктатор Путін.
Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав неправдивими заяви Росії щодо того, нібито Україна має можливості застосувати «брудну бомбу».
Читайте також:
- Заява НАНУ: Використання «брудної бомби» несумісне з ментальністю та світоглядом українських учених
- «Брудна бомба»: що це таке і навіщо Росія вигадала цей фейк?
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не має «брудної бомби», а Росія, можливо, сама готується застосувати таку зброю на полі бою.
Президент України Володимир Зеленський спростував закиди росіян і також припустив, що слова Шойгу можуть свідчити про підготовку Кремля до використання цієї зброї.
«Брудна бомба» – це суміш звичайної вибухівки з радіоактивними порошком або дробинками. Після вибуху радіоактивний матеріал розсіюється на навколишню територію. «Брудна бомба» не може створити атомний вибух і не є ядерною зброєю.
Фото: United Nations Photo/Flickr