Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку
Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку

Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку

Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку - Фото 1
Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку - Фото 2
Роскомнагляд готовий витратити 1,2 мільярда рублів за два роки на створення та забезпечення роботи нової системи моніторингу інтернет-трафіку.
Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку - Фото 3
Роскомнагляд витратить понад 19 млн доларів на систему контролю інтернет-трафіку - Фото 4

Про це інформує Радіо Свобода з посиланням на «Відомості». Система має контролювати передачу даних між усіма операторами та провайдерами зв'язку та відстежувати тих, хто не виконує вимоги відомства.

«Розробкою нової системи займеться створений у рамках закону "Про суверенний рунет" Центр моніторингу та управління мережею зв'язку загального користування. Усього на роботу Роскомнагляду в 2023-2024 роках з бюджету виділяють 37,7 мільярда рублів, а до 2025 року — 73 мільярди рублів», — пише газета.

На думку коментатора газети, після введення нової системи оператори та провайдери, які не підключені до системи глибокої фільтрації трафіку, будуть змушені припинити роботу.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого цього року Роскомнагляд заблокував близько 7000 сайтів. До них входять сайти незалежних ЗМІ, правозахисних організацій, політичних партій, громадських діячів, а також соціальні мережі Twitter, Facebook та Instagram.

  • Читайте також: «Журналісти особливого призначення». Хто такі російські z-воєнкори

У 2022 році Росія посіла 65-е місце із 70 у рейтингу країн світу за рівнем свободи в інтернеті. За цим критерієм вона втратила сім балів за рік – це найбільший спад серед інших країн та найгірший результат Росії з 2009 року.

  • Читайте також: «Хлопки» та «жесты доброй воли». Як Росія використовує новояз у війні проти України

Також «Детектор медіа» писав, що МЗС України закликає світ запроваджувати та розширювати санкції проти російських пропагандистів.

Фото: Станислав Красильников, ТАСС

Джерело матеріала
loader
loader