Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що не закликає до ізолювання тих представників російської культурної спільноти, які поділяють демократичні цінності та виступають із публічним засудженням війни в Україні. Водночас у міністерстві не «вбачають можливим та доцільним» представникам української культури «співпрацювати чи будь-яким іншим чином взаємодіяти з ними в публічній площині».
«Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти будь-якого культурного діалогу з агресором», – йдеться у повідомленні пресслужби Мінкульту.
У міністерстві вважають важливим припинити співробітництво з усіма державними російськими інституціями сфери культури та медіа, а також з тими представниками РФ за кордоном, хто відверто виступає на підтримку війни.
Окрім того, міністерство закликає відмовитися від будь-якої співпраці з тими діячами культури, хто, порушуючи українське законодавство, перетинав кордони тимчасово окупованих українських територій – Луганської та Донецької областей та Криму.
«Намагання зараз, під час активних бойових дій на нашій території, давати слово на одних майданчиках представникам агресора та України є спробою нівелювати жахіття війни, легітимізуючи російські пропагандистські наративи щодо України», – зазначили у відомстві.
«Водночас зауважимо, що ми не закликаємо до ізолювання тих представників російської культурної спільноти, які поділяють демократичні цінності та виступають із публічним засудженням війни в Україні. Які називають речі своїми іменами та зазначають, що політична відповідальність за агресію в Україні лежить на Російській Федерації, адже Україна – толерантна європейська держава, яка базується на демократичних цінностях», – йдеться у повідомленні.
Разом з тим, наголошують у Мінкульті, «ми не вбачаємо можливим та доцільним представникам української культури співпрацювати чи будь-яким іншим чином взаємодіяти з ними в публічній площині». Така співпраця, мовляв, допустить зміщення фокусу з реальності – тяжкої боротьби, яку український народ веде багато років за свою незалежність й ідентичність, та зі злочинів, що їх прямо зараз здійснює Росія проти українців.
Нагадаємо, раніше українського письменника Юрія Андруховича розкритикували у соцмережах за публічну дискусію з російським літератором, який давно живе у Швейцарії й виступає проти Путіна, але водночас і проти скасування російської культури і відповідальності всіх росіян за агресію.
Нещодавно президент Володимир Зеленський підтримав петицію з вимогою «Заборонити громадянам Росії здійснювати творчу професійну діяльність в Україні».
19 червня Верховна Рада прийняла законопроєкт, який передбачає заборону публічного виконання фонограм авторів і виконавців – громадян Росії, підтримку національного музичного продукту, збільшення частки української мови в радіоефірі, стимулювання трансляції україномовних дитячих та освітніх телепрограм.
Також 19 червня ухвалили законопроєкт, який забороняє імпорт видавничої продукції з Росії та Білорусі, видання і продаж книг авторства громадян РФ, сприяє виданню книг українською мовою та перекладам на українську творів світової літератури, запроваджує механізми захисту від російської пропаганди.
Фото: пресслужба «Слуги народу»