Власник Twitter Ілон Маск на своїй сторінці в соцмережі запустив опитування, чи повинен він покинути посаду голови компанії.
Маск запитав у користувачів соцмережі: «Чи повинен я піти з посади голови Twitter?».
Мільярдер пообіцяв виконати результати опитування.
Should I step down as head of Twitter? I will abide by the results of this poll.
— Elon Musk (@elonmusk) December 18, 2022
На момент публікації цієї новини в опитуванні взяли участь понад 15 мільйонів користувачів. З них більшість – понад 57% – проголосували за те, щоб мільярдер покинув цю посаду.
Вже у наступному своєму твіті Маск написав: «Як кажуть, будьте обережні зі своїми бажаннями, бо можете їх отримати».
As the saying goes, be careful what you wish, as you might get it
— Elon Musk (@elonmusk) December 18, 2022
Нагадаємо, це вже не вперше Маск обіцяє прийняти рішення за результатами голосування у соцмережі. У листопаді Ілон Маск оголосив «амністію» заблокованим акаунтам у твіттері після того, як це рішення підтримали 72,4% користувачів на його сторінці.
У березні 2022 року Ілон Маск став власником 9,2% акцій Twitter, пакет акцій міг обійтися бізнесмену майже в $2,9 млрд. Наразі він — найбільший зовнішній акціонер Twitter. За даними ЗМІ, пакет Маска у чотири рази перевищує частку засновника соцмережі Джека Дорсі, який володіє 2,25% акцій компанії. 9 квітня Маск мав стати членом ради директорів Twitter, однак відмовився долучатися до неї.
У липні Маск заявив, що скасовує угоду про купівлю за $44 млрд, стверджуючи, що Twitter ввів його в оману щодо розміру бази користувачів компанії та кількості ботів і спам-акаунтів. Twitter заперечує ці звинувачення та подав на Маска до суду, щоб змусити його завершити придбання. Потім Маск подав на компанію зустрічний позов.
На початку жовтня Маск оголосив, що все ж таки купує Twitter за ту ж ціну. Експерти вважають, що бізнесмен відмовився від спроб вийти з угоди, щоб уникнути ймовірного програшу в суді.
Новий власник Twitter Ілон Маск розпочав серію радикальних змін в компанії. Зокрема, звільнив топменеджмент і правління, а також приблизно половину працівників.
2 грудня соцмережа планує запустити нову систему верифікації. Галочки золотистого кольору отримають компанії, сірого — представники влади та урядів, а блакитного — окремі особи, наприклад, знаменитості.
Напередодні Твіттер відмовився від політики протидії дезінформації щодо COVID-19.
У Євросоюзі стурбовані політикою Twitter під керівництвом Маска. Компанія може зіткнутися з обмеженнями з боку Європейського Союзу у разі невиконання нових правил ЄС для великих технологічних компаній.
За інформацією FT, Європейський Союз пригрозив власнику Twitter Ілону Маску, що мережу можуть оштрафувати чи навіть заблокувати на території ЄС у разі недотримання правил з модерації контенту. ЄС вимагає від Twitter надати чіткі критерії блокування користувачів, зупинити агресивне поширення дезінформації та погодитись на «широкий незалежний аудит» мережі.
Фото: Getty Images