На Хмельницькій АЕС побудують два нових енергоблоки за американською технологією
На Хмельницькій АЕС побудують два нових енергоблоки за американською технологією

На Хмельницькій АЕС побудують два нових енергоблоки за американською технологією

Україна домовилась з американською компанією про співпрацю в енергетиці / фото УНІАН, Андрій Кримський

Очільник МіненергоУкраїни Герман Галущенко заявив, що до 2030 року на Хмельницькій атомній електростанції побудують два нових енергоблоки за американською технологією.

В ефірі інформаційного телемарафону міністр розповів, що сьогодні, 20 січня, було ухвалено рішення про розробку технічної документації щодо будівництва атомних блоків нового типу.

"Сьогодні важливий день у сфері атомної генерації. Сьогодні урядом поставлена крапка у співробітництві з російською стороною у сфері атомної енергетики. До початку повномасштабної війни ми припинили всі договори про постачання палива з Росії, а сьогодні ми ухвалили рішення про розробку технічної документації щодо будівництва атомних блоків нового типу. Це реактори EP1000 американської компанії Westinghouse. Ці блоки будуть побудовані вже за американською технологією", - сказав міністр.

Відео дня

Йдеться про будівництво дев'яти атомних блоків на Хмельницькій АЕС. Договір про будівництво п'яти блоків було укладено у 2021 році в США між урядом України та компанією-постачальником. Минулого року запланована до будівництва кількість блоків зросла до дев'яти.

"У наших планах є побудова двох блоків до 2030 року. Середня вартість будівництва одного блоку складає приблизно 5 мільярдів доларів", - зазначив Галущенко.

За його словами, будівництво буде здійснюватись за рахунок кредитних коштів компанії Westinghouse та за кошти державного підприємства "Енергоатом".

Українські АЕС під час війни

Як повідомляв УНІАН, 4 березня 2022 року російські окупанти захопили Запорізьку АЕС та місто-супутник Енергодар. У жовтні 2022 року президент РФ Володимир Путін наказав привласнити Запорізьку АЕС.

4 січня 2023 року Україна заявила про бажання відправити з боку ООН миротворців на Запорізьку АЕС та створити там зони безпеки навіть без домовленості з Росією.

19 січня президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що внаслідок російської окупації Запорізька АЕС поступово занепадає та може більше не запрацювати.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • У ДТЕК відповіли, чи відключатимуть світло за скаргами сусідів
  • Зеленський зустрівся з директором МАГАТЕ: говорили про ситуацію на українських АЕС
  • Відключення світла 20 січня: в "Укренерго" зробили обнадійливу заяву
Теги за темою
енергетика
Джерело матеріала
loader
loader