Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію
Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію

Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію

Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію - Фото 1
Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію - Фото 2
Дмитро Лубінець: Україна протистоїть ворогу, який не є стороною конвенції і використовує проти нас весь свій арсенал. Україна повідомляла ООН, що не може гарантувати Оттавську конвенцію.
Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію - Фото 3
Омбудсман: Проблема з використанням протипіхотних мін існує через російську агресію - Фото 4

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що проблема з використанням протипіхотних мін в Україні через російську агресію справді існує.

За його словами, Україна ще в 2018 році зверталася до ООН, що не може повністю гарантувати виконання Оттавської конвенції про заборону цих мін у зв'язку з війною проти агресора, який не є стороною конвенції, не дотримується жодних міжнародних стандартів і використовує весь свій арсенал.

На його думку, для того, щоб протистояти такому агресору, Україна потребує більше високоточної західної зброї.

«На жаль, використання протипіхотних мін є справді проблемою, адже за 9 років територія України стала найбільш забрудненою у світі саме цими мінами. Очевидно, що це несе велику загрозу цивільним людям.

Поясню одну важливу річ – ця проблема існує, бо Україна протистоїть ворогу ще з 2014 року. Ворогу, який має набагато більше різного озброєння і використовує проти наших людей весь свій арсенал.

Попри це Україна зверталася до ООН, що не може повністю гарантувати виконання Оттавської конвенції (Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення) у зв'язку з війною ще в 2018 році. Росія ж, своєю чергою, не є стороною цієї конвенції.

Тому наразі для того, щоб протистояти жорстокому і цинічному агресору, який вдається до всіх варварських методів та не дотримується жодних норм міжнародного гуманітарного права, Україна потребує більше високоточної західної зброї», — сказав Лубінець.

Він підкреслив, що «Росії байдуже, що використовувати, адже її ціль одна – знищення українців».

Лубінець нагадав, як 25 січня росіяни обстріляли 8-поверхівки Бахмуту термобаричними боєприпасами, випустивши по місту 24 ракети з системи «Солнцепек». Також, за його словами, Росія використовувала міни ПОМ-3 «Медальон», які через наявність сейсмодатчика вибухають  при наближенні людини до неї і можуть вбити в радіусі 16 метрів.

Крім того, Лубінець зауважив, що у початковій версії звіту щодо використання протипіхотних мін Human Rights Watch опублікувала мапу, на якій позначила Крим як частину Росії.

«Звичайно ж, нині карту з сайту зняли. Однак, факт лишається фактом! То що це? Помилка? Чи свідома підтримка окупації?», — резюмував омбудсман.

На момент публікації новини у звіті HRW фігурувала вже мапа, на якій Крим позначений частиною України.

Нагадаємо, у вівторок, 31 січня, Міжнародна неурядова організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила доповідь у якій припустила, що українська армія використовувала протипіхотні міни ПФМ-1 («міни-пелюстки») під  Ізюмом в Харківській області. Використання таких протипіхотних мін є воєнним злочином, це заборонено Оттавською конвенцією, яку Україна ратифікувала, а Росія — ні. 

Українські правозахисники у відповідь заявили, що доповідь HRW підживлює російську пропаганду та підриває суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів.

Фото: Human Rights Watch

Теги за темою
війна російська агресія
Джерело матеріала
loader
loader