РФ порушує договір про контроль над ядерною зброєю, не дозволяючи інспекції - Держдеп
РФ порушує договір про контроль над ядерною зброєю, не дозволяючи інспекції - Держдеп

РФ порушує договір про контроль над ядерною зброєю, не дозволяючи інспекції - Держдеп

У Держдепі висловили невдоволення, що РФ не пускає інспекцію на свої ядерні установки \ фото ua.depositphotos.com

Росія порушує договір зі США про контроль над ядерними озброєннями та відмовляється від інспекцій своїх ядерних установок.

Про це йдеться у заяві, зробленій у вівторок речником Держдепартаменту США, пише CNN. "РФ не дотримується свого зобов'язання за новим договором про СНО (Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь - УНІАН) щодо сприяння інспекційній діяльності на своїй території. Відмова Росії сприяти інспекційній діяльності заважає США здійснювати важливі права за договором і ставить під загрозу життєздатність американсько-російського контролю над ядерними озброєннями," - йдеться в заяві.

Як зазначають у Держдепі, Росія також не виконала зобов'язання за новим договором про СНО щодо скликання засідання Двосторонньої консультативної комісії відповідно до встановленого договором терміну.

Відео дня

Відповідно до нового договору СНО - єдиної угоди, що зараз регулює два найбільших у світі ядерних арсенали - Вашингтону та Москві дозволено проводити інспекції озброєнь один одного, але через пандемію Covid-19 інспекції були припинені з 2020 року.

Читайте також:
Білий дім не бачить ознак того, що Кремль збирається застосувати ядерну зброю
Білий дім не бачить ознак того, що Кремль збирається застосувати ядерну зброю
Пакт Росія-НАТО мертвий: Польща зацікавлена в ядерній зброї
"Пакт Росія-НАТО мертвий": Польща зацікавлена в ядерній зброї

Засідання Двосторонньої консультативної комісії щодо договору мало відбутися в Єгипті наприкінці листопада, але було раптово скасовано. США звинуватили Росію в цьому відстроченні, а представник Держдепу заявив, що рішення було прийнято Росією "в односторонньому порядку".

Договір обмежує кількість розгорнутої міжконтинентальної ядерної зброї, яку можуть мати як США, так і Росія. Востаннє його продовжували на початку 2021 року на п’ять років, а це означає, що двом сторонам незабаром потрібно буде розпочати переговори щодо іншої угоди про контроль над озброєннями.

Ядерний шантаж Путіна

21 вересня 2022 року президент Росії Володимир Путін, говорячи про ядерну зброю, заявив, що використає всі наявні засоби у разі нібито появи загрози територіальній цілісності РФ.

Своєю чергою генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Росія знає про тяжкі наслідки в разі застосування ядерної зброї.

24 вересня віце-президент Єврокомісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що ЄС повинен серйозно поставитися до погроз президента РФ про можливість застосування ядерної зброї. За словами Борреля, війна досягла "небезпечного моменту".

28 вересня президент України Володимир Зеленський закликав світову спільноту діяти на випередження і не дозволити Росії реалізувати її катастрофічні сценарії. Президент закликав вживати превентивних заходів до Росії, яка здійснює ядерний шантаж.

30 вересня Столтенберг заявив, що ядерні погрози Путіна не зупинять НАТО від підтримки України у звільненні її територій.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • У Держдепі США попередили Росію про наслідки у випадку використання "брудної бомби"
  • Міністр оборони Індії сказав Шойгу облишити "ядерний варіант" у війні проти України
Теги за темою
Росія США
Джерело матеріала
loader
loader