Офіс генерального прокурора повідомив про підозру екс-заступнику директора департаменту державних закупівель МіноборониБогдану Хмельницькому, екс-заступнику міністра оборони В'ячеславу Шаповалову та колишньому заступнику держпідприємства "Промоборонекспорт" Володимиру Терещенку.
Як повідомляє "Українська правда", з посиланням на джерело правоохоронних органах, Хмельницькому оголошено підозру за фактом розтрати ним державних коштів на суму 107 796 050 грн та щодо забезпечення підрозділів Збройних сил неякісними бронежилетами у кількості 5700 шт.
Шаповалову оголосили підозру за незаконні дії, внаслідок яких окремі підрозділи Збройних сил не були укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд грн.
Водночас Терещенку оголосили про підозру за фактом заволодіння ним шляхом зловживань та службових підроблень державними коштами в розмірі 1 340 000 доларів. Наразі він обіймає посаду заступника начальника управління координації зовнішньоекономічної діяльності МО.
Скандали у Міноборони
21 січня "Дзеркало тижня" повідомило, що Міноборони підписало угоду на 13,16 млрд грн з фірмою зі статутним капіталом у 1 тис. грн, що, на думку видання, вказує на те, що для угоди було створено "фірму-прокладку".
Видання стверджувало, що має в розпорядженні угоду Міноборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.
23 січня у Національному антикорупційному бюро повідомили, що розпочали розслідування щодо закупівлі продовольства для армії ще до розголосу в ЗМІ.
Зокрема, з-поміж іншого слідство перевіряє закупівлі на понад 13 млрд грн.
23 січня міністр оборони України Олексій Резніков спростував, що забезпечення харчування військовослужбовців здійснювалося за завищеними цінами.
24 січня заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов подав у відставку на тлі скандалу, цього ж дня Кабмін звільнив його.
Також після скандалу із закупівлею Міністерства оборони України продуктів для військових було звільнено директора Департаменту закупівель Богдана Хмельницького.
Вчора було оприлюднено скандальні факти про Олександра Лієва, якого з літа 2022-го року очільник Міноборони Олексій Резніков призначив підписувати збройні контракти МО.
Як з'ясувалося, чиновник - уродженець м. Ухта республіки Комі (РФ), екс-міністр курортів та туризму АР Крим часів Януковича. У березні 2014-го він в інтерв'ю "Громадському" закликав Київ "почути Крим" та "легалізувати референдум" на півострові.
Сам Лієв назвав це "вкидами" з метою дискредитації міністра Резнікова.
Вас також можуть зацікавити новини:
- В Україні викрили "агентів проникнення" ФСБ Росії: чим займалися (фото)
- Зрадник хотів влаштувати вибух на Курахівській ТЕС, але поплатився за це (фото)
- У Києві в квартирі вибухнув самогонний апарат: є серйозні наслідки (фото)